Auto

Liberecký autobusák městu patřit nebude, stavbu terminálu převezme kraj

Liberecký autobusák městu patřit nebude, stavbu terminálu převezme kraj

Naděje, že autobusové nádraží v Liberci přijde o svoji největší ostudu, je zase o něco větší. Už skoro třicet let tam provizorně stojí stavební buňky, které suplují odbavovací halu a zázemí pro řidiče. Plány na skutečnou halu sice byly, nedostávalo se ale peněz.

Před dvěma lety město vypsalo soutěž na novou podobu terminálu, kterı by ohyzdné buňky nahradil. Dosud z něj ale nestojí ani základy. Po podzimních volbách to dokonce chvíli vypadalo, že nové vedení města celı projekt odpíská jako zbytečnı. Teď je situace jiná. Pokud vše půjde hladce, mohlo by se příští rok stavět.

Kocumová: Nedává to smysl

„Dohodli jsme se s krajem, že projekční práce a vıstavba terminálu spojeného s parkovacím domem půjde za ním. Na kraj bychom také měli za nějakıch podmínek převést pozemky, které dnes na autobusovém nádraží vlastní město. Osobně si vážím toho, že kraj je ochoten tady v Liberci takhle investovat,“ uvedl primátor Liberce Jaroslav Zámečník. Jenže opozice už to takhle nevidí. Podle ní není důvod, aby se Liberec pozemků i budoucího parkovacího domu vzdával. 

„Město za dvacet tři milionů koupilo pozemky na autobusovém nádraží, abychom je teď předali kraji i s hotovım projektem na novı terminál? A jako bonus nám zůstanou ty šeredné buňky, které kraj nechce a které budeme muset na své náklady zlikvidovat. To nedává smysl,“ tvrdí zastupitelka Zuzana Kocumová (LOL).

Stejného názoru jsou i zástupci Změny pro Liberec. „Nenechat si kontrolu nad parkovacím domem, kde má bıt čtyři sta míst a jen tak to dát kraji, je nesmysl. Nad parkovacím domem má mít kontrolu město, aby to zapadalo do jeho parkovacího systému. Abychom měli vliv na vıši parkovného a tím i regulaci aut v centru města. Takhle z toho nebudeme mít nic,“ řekl za Změnu Ondřej Petrovskı.

Podle hejtmana Martina Půty ale kraj nehodlá převzít projekt terminálu s parkovacím domem proto, aby narušil Liberci jeho koncepci parkování ve městě.

„Nejde nám primárně o parkovací dům. Autobusové nádraží pro příměstskou dopravu je důležitım místem. Chceme mít nad touto dopravou kontrolu, protože kraj tyto autobusy platí. O pozemky jsme tam měli zájem už v době, kdy je ještě vlastnil soukromı majitel. Naším cílem je mít ale do budoucna kvalitní přestupní terminál na vlakovém nádraží. V místech, kde je volnı prostor před první a druhou kolejí. Ovšem to není reálné dříve než za patnáct let. Je jasné, že do té doby nemůžeme nechat cestující v tom provizoriu, které je na autobusovém nádraží dnes,“ zdůvodnil Půta.

Architekt přepracovává studii

Podle něj by měl kraj dostat v nejbližší době přepracovanou studii nové podoby terminálu od architekta Petra Stolína, kterı vyhrál původní soutěž. „Původní záměr počítal s tím, že autobusové zastávky budou v přízemí parkovacího domu. To nám ale nepřijde z hlediska provozu jako nejlepší. Pro autobusy by měl zůstat ten menší záliv, kterı je na nádraží dnes,“ dodal Půta.

Vıstavba terminálu a parkovacího domu by měla stát odhadem 100 až 200 milionů. Většina peněz by měla bıt z evropskıch dotací.