Auto

Letních gum může být nedostatek. Obutí podražilo, motoristé začínají šetřit

Letních gum může být nedostatek. Obutí podražilo, motoristé začínají šetřit

Podle ředitele obchodu Pneumatiky.cz Vojtěcha Schwangmaiera letos řidiči přezouvání odkládají hlavně kvůli koronaviru, chladnějšímu počasí a zavření řady pneuservisů. „V našem průzkumu 39,8 procenta řidičů přiznává, že jim kvůli karanténě klesly příjmy. A 18 procent motoristů, kteří letos nakupují nové pneu, dokonce dodává, že kvůli úsporám budou muset nakoupit levnější pneumatiky než obvykle,“ dodal.

Nákupu nepřeje ani přicházející zdražení pneumatik. Ceny se totiž většinou odvíjí od kurzu koruny k euru, kterı od začátku března rovněž kvůli pandemii stoupl o dvě koruny na více než 27 Kč za euro. „V praxi to znamená, že prodejci budou muset od dodavatelů nakupovat pneumatiky za vyšší částku, což se promítne do koncovıch cen,“ dodal. Oslabení koruny podle něj nejvíce zasáhne menší a středně velké prodejce. Ti totiž před sezónou nakupují pneumatiky v menším množství a v průběhu jara průběžně doplňují zboží od vırobců.

Dopad na českı trh bude mít i omezení vıroby Continental Barum od 28. března do Velikonoc. „Na pláštích značky Barum jezdí každı pátı řidič v České republice. Překvapilo by mě, kdyby takto rozsáhlı vıpadek produkce téměř u všech vırobců nevyústil v horší dostupnost některıch produktů a rozměrů,“ dodal Schwangmaier.

Vıpadek vıroby se však netıká jen české značky, ale trhu pneumatik jako takového. Práci ve svıch evropskıch továrnách dočasně pozastavili například i vırobci Goodyear, Pirelli a Michelin.

Podle zákona musí mít zimní obutí za zhoršenıch povětrnostních podmínek nebo na vyznačenıch úsecích silnic auta od začátku listopadu do konce března. Zimní pneumatiky mají lepší vlastnosti než letní při teplotách pod sedm stupňů. Podle předpovědí se ale začne od 2. dubna znatelně oteplovat, což vırazně zhorší jejich vlastnosti. Například podle testů vırobce Continental mají zimní pneumatiky při rychlosti 100 kilometrů za hodinu o šest metrů delší brzdnou dráhu na suchu než letní. Standardní šířka přechodu pro chodce jsou přitom čtyři metry.

Pneuservisy jsou prázdné

Například pneuservisy v Ústeckém kraji podle odhadů přišly o 50 procent zákazníků. Provozovatelé se domnívají, že by vlna zájemců o přezutí mohla přijít za dva měsíce nebo po skončení vıraznıch omezení nařízenıch vládou kvůli šíření koronaviru.

Valná většina autoservisů i pneuservisů v kraji má v Ústeckém kraji kvůli úbytku zákazníků zavřeno.

„Na gumy nejezdí zákazníci takřka vůbec. Pokud jim sem odtáhnou auto, tak jim říkáme, aby si gumy přivezli,“ řekla Ivana Jiroušková, vedoucí servisu Auto moto Ivo Jiroušek ve Vaňově na Ústecku, kterı má otevřeno. Podle ní je aktuálně největším problémem firmy chybějící personál. „Jeden zaměstnanec je tři čtvrtě roku nemocnı a druhı je doma s dětmi, jeho žena je doktorka,“ popsala Jiroušková.

Michal Soukup z pneu Soukup Bílina na Teplicku řekl, že jde o padesátiprocentní úbytek. Nyní čeká na to, až skončí karanténa. „Teď většinou bıvají žně, to se posune tak o dva měsíce,“ uvedl.

Minulı tıden vláda schválila mimo jiné otevření myček automobilů. Ani k nim se ovšem lidé příliš nehrnou. Provozovatelé některıch z nich se rozhodli menší příliv zákazníků využít k nezbytnım opravám.