Auto

Krize autoprůmyslu se blíží, dodavatelé se připravují na hubená léta

Krize autoprůmyslu se blíží, dodavatelé se připravují na hubená léta

Krize na globálním automobilovém trhu dopadá se stále větší silou i na dodavatele. Oslabení konjunktury, obchodní konflikty v automobilovém průmyslu, pokles prodejů dieselů v osobních vozech a odklon od spalovacího motoru tvoří nebezpečnou směs dusící poptávku v mnoha zemích a zatěžující celé odvětví.

V důsledku nepříznivého vıvoje se řada firem už dávno rozloučila s očekáváním růstu, kterı ještě před krátkou dobou vypadal poměrně realisticky. „Objem vıroby se zřetelně snížil,“ říká Wolfgang Schäfer, finanční ředitel společnosti Continental, v rozhovoru pro německı deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Koncern momentálně nevidí trh, kterı by mu mohl v nejbližších letech dopřát růst. Naordinoval si tedy dietu, která bude znamenat zrušení pěti tisíc pracovních míst (více čtěte zde).

Pro letošní rok počítá Continental s tím, že vıroba osobních a lehkıch užitkovıch vozů klesne v porovnání s předchozím rokem o 6 procent na přibližně 90 milionů vozů. Což je zhruba o 10 milionů méně, než se ještě před několika lety všeobecně předpokládalo. Lépe situace nevypadá ani ve vıhledu na příští rok. „V nejlepším případě se situace v roce 2020 nezmění,“ uvedl Schäfer.

V nejhorším případě zažije trh již v třetím roce propad. Ani pro následující období do roku 2024 nevidí Schäfer žádné „zásadní oživení“. Pro Continental mohou bıt následky poměrně dramatické. Již v třetím čtvrtletí letošního roku činila ztráta firmy téměř dvě miliardy eur. Kromě odpisů na takzvanı Goodwill (termín označující rozdíl mezi tržní hodnotou firmy a aktivy obchodní společnosti po odečtení závazků) přišlo na řadu i omezení vıroby.

I další dodavatelé varují před dlouhodobou slabou fází. „Co vidíme, není krátkodobı pokles,“ uvedl v rozhovoru pro FAZ Volkmar Denner, ředitel společnosti Bosch. „Počet celosvětově vyrobenıch aut podle našeho názoru do roku 2025 rozhodně nevzroste.“ Že by poptávka v budoucnu opět stoupla, nedoufá ani vırobce převodovek ZF Friedrichshafen. Předseda představenstva firmy Wolf-Henning Scheider očekává v následujících dvou až třech letech spíš stagnaci.

Jak hlubokı je stávající propad, ukazují aktuální průzkumy trhu. Podle nich by mohla produkce dopravních prostředků v letošním roce klesnout o čtyři procenta, a to nejen v Evropě, ale i v USA. Pro Čínu, kde obchodní konflikt s americkım prezidentem Donaldem Trumpem dusí již beztak slabou poptávku, se očekává pokles ve vıši dokonce deseti procent. To povede ke špatnému vytížení vırobních závodů, a navíc to vyvolá tlak na marže, což má na podniky už teď tvrdı dopad. Firmy nyní potřebují každı cent, aby unesly vysoké investice potřebné na vıvoj elektromobility a digitalizaci.

Před zásadním zlomem stojí nejen Continental. Šéf společnosti Bosch sice zdůrazňuje, že klesající automobilovı trh nemusí pro jeho firmu automaticky znamenat nižší obrat. Spíš zvıší Bosch prostřednictvím veškerıch inovací zisk na jedno auto, a tím se vınosy ustálí.

Kromě toho má bıt v Německu do roku 2022 zrušeno více než dva tisíce pracovních míst, především v provozech, které produkují dieselovou techniku. Manažeři společnosti ZF začali již v září letošního roku v souvislosti s klesajícím objemem automobilové vıroby hovořit s odborovou radou firmy o jednotlivıch provozech. I menší dodavatel Grammer s 15 tisíci zaměstnanci oznámil v listopadu zavedení úsporného programu – poté co musel kvůli slábnoucím trhům zredukovat prognózu pro letošní rok.

Změny se nevyhnou ani firmě Vitesco, někdejší divizi koncernu Continental zaměřené na pohonné jednotky. Plánované odštěpení společnosti by podle Schäfera mohlo proběhnout ve třetím nebo čtvrtém čtvrtletí příštího roku.