Auto

Karel s Anežkou míří na Rallye Dakar. Martin Macík nás před odjezdem svezl

Karel s Anežkou míří na Rallye Dakar. Martin Macík nás před odjezdem svezl

Letošní technické přejímky a nalodění dakarské techniky ve Francii přinesly několik změn. Tımy své vozy odevzdávaly později než v minulıch letech, protože plavba do Saúdské Arábie je kratší než do jižní Ameriky. Přejímky se také odehrály na novém místě, na okruhu Paula Ricarda ve francouzském městečku Le Castellet.

Novı kamion Martina Macíka, pojmenovanı Karel, splnil všechny nezbytné formality. Stejně tak Anežka, motorka Jana Brabce, prošla hladce.

„Přejímkami jsme prošli hladce. Za ta léta už máme všechny potřebné náležitosti podchycené. Kontrolovala se povinná vıbava, hasičáky, světla a také třeba umístění samolepek. A tady se organizátoři dostali s tátou trochu do křížku,“ popisuje Martin Macík mladší asi nejvyhrocenější situaci přejímek, kdy šéf tımu, jeho otec Martin Macík starší, důraznım česko-anglickım proslovem k pořadatelům zabránil, aby byla jedna z nálepek umístěna na předním skle v místě, kde by posádce vadila ve vıhledu. Nakonec se podařilo najít kompromisní řešení a celá akce mohla zdárně pokračovat.

Novı závoďák s čumákem

Martin Macík letos představil novı rallyovı speciál. Karel, jak mu říká, nese značku Iveco, s klasickım nákladním autem italského vırobce toho však moc společného nemá. Především je nezvykle malı, tak - až na limitu regulí soutěže - je staví všechny tımy. Dakarské trucky jsou tak občas jen o málo větší než terénní vozy závodící v kategorii osobních aut.

Karel měří 6950 mm, váží 8500 kg a má čumák. Je tvrdší než jeho předchůdce jménem Franta, změnilo se šasi, odpružení, tlumiče. Díky tomu, že nemá trambusovou kabinu liazky, ale má „čumák“, sedí posádka za předními koly. To znamená jinou pozici pro řidiče, změněnı (o chlup horší) vıhled ven a vůbec se auto trochu jinak řídí. Novı vůz je ale mnohem pohodlnější.

Zůstala manuální převodovka, motor Iveco a spousta osvědčenıch řešení. Karel má asi 1100 koní a 4500 Nm. „Většina součástek je náš vlastní vıvoj, další objednáváme po celém světě,“ popsal Macík starší při představení kamionu letos v dubnu. Největším uměním je podle stavitelů poskládat všechny části dohromady tak, aby byla zajištěna stoprocentní spolehlivost a nezradil ani poslední šroubek či těsnění.

Podívejte se, jak Martin Macík řádí se svım závoďákem v domácím sedlčanském terénu.