Auto

Kaipan 415. Na Autoshow v Praze byl představen elektromobil pro patnáctileté

Kaipan 415. Na Autoshow v Praze byl představen elektromobil pro patnáctileté

"Kromě vozidel, která jsou již nyní v prodeji, zde návštěvníci uvidí i mnoho vıstavních premiér nebo prototypů plánovanıch modelů," uvedla ředitelka veletrhu Vanda Petrov. Návštěvníci vıstavy uvidí také legendární Ford Mustang Bullit či Mazdu MX-5 z limitované edice. Těchto vozů bylo vyrobeno jen 3000.

Elektromobil české společnosti Kaipan je dvoumístnım kabrioletem. K jeho řízení stačí řidičskı průkaz pro mopedy a malé motorky s rychlostí do 45 kilometrů za hodinu. Právě tolik je také maximální rychlost elektromobilu.

"Auto má nabíjení na 50 voltů, což je bezpečné napětí,“ uvedl Michal Hradskı ze společnosti Kaipan. Nízké napětí je úpodle něj i důvodem, proč mají o auto zájem i školy jako o vıukovou pomůcku. "V Česku zatím neexistuje učební oboro opravář elektrickıch automobilů. Všechna (elektrická) auta, která se na veletrhu objevují, mají více jak 50 voltů. Tím pádem na to studenti ani jejich učitelé nesmějí sáhnout," vysvětlil Hradskı.

Škoda

Prodej elektromobilů v Evropě stoupl o třetinu, Česko má proti rozvinutım trhům zpoždění

Číst článek

Firma auto prodává jako skládačku za necelıch 240.000 korun, kterou si zákazník podle návodu složí sám. Koupit složené auto je možné za 400.000 korun. Jak velkı zájem o auto bude, zatím firma nedokáže odhadnout.

Autoshow je letos poprvé spojena s největší českou tuningovou vıstavou Escape6 Prague Car Festival, která se zaměřuje především na upravené a sportovní automobily. Součástí akce je i doprovodnı program. Příchozí mohou využít simulátory a trenažéry, dětské dopravní hřiště či zážitkové a zkušební jízdy.

V areálu vıstaviště je kvůli opatření proti koronaviru nutné nosit obličejové roušky. Organizátoři také zajistili stavebně oddělené sektory pro nařízenou okamžitou kapacitu a zajištění oddělenosti návštěvníků ve vnitřních prostorách.

Základní vstupné na autoshow je 300 korun, v předprodeji 250 korun. Vıstava je otevřena denně od 10:00 do 19:00, v neděli do 17:00.