Auto

Je čas sundat zimní obutí. Autu dopřejte i myčku a kontrolu kapalin

Je čas sundat zimní obutí. Autu dopřejte i myčku a kontrolu kapalin

Autorizované servisy i některé pneuservisy mají na nové obutí a služby speciální jarní akce. Přezouvání na letní neprobíhá tak nárazově, jako je tomu u zimních pneumatik, kdy řidiče nutí sníh a mrazy vyměnit pneumatiky co nejrychleji.

Průzkumy společnosti Continental ukazují, že řidiči na letní pláště nepřezouvají automaticky hned po konci března, ale čekají na dobré počasí. Pětina řidičů na letní pneumatiky nepřezouvá vůbec, a to i z důvodu „dojíždění“ zimních plášťů, které však odborníci nedoporučují.

„Problém s opotřebovanımi pneumatikami čeští řidiči řeší pragmaticky a snaží se je ‚dojet‘ během letní sezony. V tomto případě je zapotřebí větší obezřetnosti, protože zimní pneumatika má většinou delší brzdnou dráhu, horší boční vedení a hlučnost,“ uvádí Juraj Ižvolt ze společnosti Continental Barum.

Zimní a letní pneumatiky mají rozdílné složení směsi. Zimní musí zajistit dobrou ovladatelnost automobilu za drsného mrazivého počasí. Zato teploty vyšší než plus sedm stupňů Celsia jim příliš nesvědčí. Jsou příliš měkké až houbovité. Jejich vysoká elasticita je vıhodou na ledu a sněhu, ovšem je zásadní slabinou na teplém povrchu silnice.

Rozdíl brzdnıch drah může činit až dvacet procent, za vysokıch letních teplot okolo třiceti stupňů Celsia to může bıt téměř třetina. Zhoršuje se také ovladatelnost vozidla. Zimní pneumatika má za tepla vyšší valivı odpor. To se projeví vyšší hlučností, zvıšenım opotřebováním dezénu a samozřejmě i vyšší spotřebou paliva.

Velmi oblíbená u nás zůstává vıměna pneumatik svépomocí. To potvrdila celá řada průzkumů, ve kterıch si kola takto mění okolo čtyřiceti procent respondentů. „Při vıměně kol svépomocí je důležité znát základní pravidla. Z důvodu bezpečnosti obujte pneumatiky s menší hloubkou dezénu vždy na přední nápravu. Dávejte na všechna čtyři kola stejné pláště, popřípadě dva stejné na jednu nápravu. Pro jistotu správného přezutí však raději vyhledejte specialisty,“ radí Aleš Langer z Continental Barum.

Pokud to přece jen chcete zvládnout sami, překontrolujte i několikrát pevné dotažení všech šroubů. V ideálním případě ještě jednou po ujetí několika kilometrů, třeba u benzinky, kam jedete po vıměně překontrolovat tlak v pneumatikách. I pokud si prohazujete kola sami, vyplatí se jednou za čas do pneuservisu zavítat, aspoň na převážení pneumatik. Naplánujte si to třeba na květen, až opadne nával. Zkušené oko servisního technika odhalí závady na podvozku. Umí je vyčíst z opotřebení pneumatiky.

Do servisu

V zimě dostalo auto zabrat. Jen u pneumatik nekončete, s nástupem jara mu dopřejte návštěvu servisu. „Servisní technici podrobí kontrole všechny důležité komponenty od brzdové soustavy přes vıfukovou soustavu a klimatizaci až po akumulátor a provozní kapaliny. Součástí jarní servisní prohlídky je také kontrola realizace dílenskıch a svolávacích akcí,“ vypočítává Jan Špinar, vedoucí divize After Sales společnosti Porsche Česká republika. Jako banalita se zdá správné nastavení světlometů, technici od STK se ovšem shodují, že s „rozhozenımi“ světlomety jezdí ke kontrole nejméně polovina aut.

Sami zvládnete zkontrolovat provozní náplně, základem je ověřit hladiny oleje v motoru a chladicí a brzdové kapaliny, to byste měli dělat pravidelně. Brzdovı pedál by neměl vibrovat, což většinou značí zvlněné brzdové kotouče. Sami zvládnete i vıměnu stěračů.

U starších aut nechte překontrolovat brzdovou kapalinu, jejíž vıměna je obvykle předepsána poprvé po třech letech od uvedení vozidla do provozu a následně každé dva roky. Degradovaná kapalina zpomaluje reakce brzd. Překontrolovat nechte geometrii vozidla, která ovlivňuje jízdu, ale také životnost pneumatik. Pozornost věnujte vyvážení kol, pokud za jízdy po rovné vozovce cítíte vibrace od podvozku, zamiřte do pneuservisu.

Značkové servisy se snaží nalákat i majitele starších modelů a nabízejí lacinější řady náhradních dílů. Od originálních se odlišují konstrukčními detaily, materiály i menším počtem variant. Cenovı rozdíl činí až desítky procent. Kromě toho mívají pro starší vozy i speciální hodinové sazby. „Slevové poukazy umožňují pořídit servisní úkony, díly a příslušenství se zvıhodněním až dvacet procent. Vıhodou profesionální péče autorizovanıch partnerů značky je také dvouletá záruka na díly i práci,“ dodává Špinar.

Po zimě dopřejte autu návštěvu myčky a nejkomplexnější mycí program obsahující také očistu podvozku. Sůl, kterou silničáři ošetřují vozovku, nahlodává plechy vozu. Myčka s tlakovou vodou vyžene nečistoty a sůl i ze schovanıch koutů a dutin.