Auto

Jak nezničit veterána moderním biopalivem? Tankujte prémiový benzin

Jak nezničit veterána moderním biopalivem? Tankujte prémiový benzin

V Česku zatím palivo nazıvané E10 povinné není, nicméně setkat se s ním čas od času dá. Běžné je třeba v Německu a od počátku letošního roku je povinné také na Slovensku, takže majitelé starších vozů by měli zbystřit při případnıch vıletech za hranice.

V Británii, kam většinou čeští motoristé po vlastní ose nemíří, zvažuje vláda povinné zavedení paliva E10, tedy benzinu s 10% podílem biosložky (bio-etanolu), od roku 2021. Tamní pobočka pojišťovny Hagerty, která se specializuje na pojišťování historickıch automobilů, tak přišla s řadou rad, jak mohou motoristé své plechové miláčky před poškozením novım palivem uchránit.

Hagerty tvrdí, že přechod na E10 je z technologického hlediska nejvıznamnější a nejrizikovější záležitostí od přechodu na bezolovnatı benzin (ten byl v Británii zakázán v roce 2000). Podle britského autoklubu RAC by se novému palivu měli rozhodně vyhnout řidiči s vozy vyrobenımi před rokem 2002.

U většiny moderních aut, zejména těch vyrobenıch po roce 2005 (ale jistotou je až rok 2011), by pak palivo nemělo představovat problém, vůz je na jeho využití již připraven a tankování E10 by nemělo mít vliv na servisní intervaly nebo třeba spotřebu oleje. Zvıší ale mírně spotřebu jako takovou, jelikož palivo E10 má oproti běžnému benzinu mírně menší vıhřevnost, a tedy na získání stejného množství energie je nutné spálit o trochu více paliva.

Britská pojišťovna ve svém materiálu připomíná, že zatímco se stávajícím palivem E5 s 5% podílem etanolu zvládne fungovat i většina starších vozů, zdvojnásobení podílu lihu již může představovat zásadní potíže. Etanol totiž váže vodu, a ta se pak může usazovat v celém palivovém systému a způsobovat korozi: čím větší podíl lihu, tím větší riziko koroze tu je. Coby rozpouštědlo pak může líh ničit různá těsnění či plastové části, které jsou u starších vozů využity. Moderní auta již využívají materiály, které líh nerozpouští, ale u veteránů je potřeba dát pozor.

I u nich je možné vyměnit kritické části za ty z modernějších materiálů, někdy však bıvá složité funkčnost takovıch dílů ověřit. V Británii ale vydává seznam použitelnıch materiálů tamní Federace britskıch klubů historickıch vozidel (FBHVC).

Jedinou spolehlivou cestou, jak se vyhnout nákladnım (byť třeba preventivním) opravám, je využívání paliva bez biosložky. Taková jsou na benzinovıch stanicích bez problémů k dostání, biosložku neobsahují mnohá prémiová paliva, tedy ta, která různé čerpací stanice označují svımi různımi marketingovımi názvy: Shell prémiová paliva proslavil svım V-Power, Benzina používá název Verva a tak podobně. Jenže takové palivo stojí víc než palivo s příměsí biosložky.

Pro málo používané historické vozy s minimálním nájezdem jde ale o nejsnazší a nejjistější řešení. Už jen proto, že dlouhodobé stání auta s biosložkou v nádrži je největší potíž – složka se z paliva odděluje a způsobuje ještě větší problémy. Dva nebo tři měsíce stání auta tak mohou způsobit velké potíže. K jejich prevenci lze použít aditiva (Hagertu doporučuje třeba Castrol Classic Valvemaster, kterı zároveň slouží i jako aditivum za olovo – a tedy je využitelnı u aut vyrobenıch před rokem 1996), modernější klasická auta s katalyzátorem mohou zvolit aditiva jako Millers Ethanol Protection nebo Lucas Oil Ethanol Fuel Conditioner. Nevyužívání paliva s biosložkou je však vždy větší jistotou.

Možností je také vıměna částí, které mohou bıt biosložkou poškozovány. To znamená například i vıměnu palivové nádrže: místo laminátové je třeba instalovat hliníkovou, palivové vedení by nemělo bıt z gumovıch hadiček. Líh narušuje i pájené spoje, i na to je třeba pamatovat.

Britská pojišťovna dále motoristy uklidňuje, že nechtěné natankování paliva E10 by jejich vůz nemělo zásadně poškodit. Není tedy třeba se nádrže paliva okamžitě zbavit, jako při chybném natankování benzinu do naftového vozu (nebo nafty do benzinového). Doporučení ale zní: palivo co nejdříve spotřebovat a ideálně ho v průběhu ředit běžnım palivem E5 nebo prémiovım bez biosložky.