Auto

Hyundai dolaďuje bestseller z Nošovic na polygonu Tatry v Kopřivnici

Hyundai dolaďuje bestseller z Nošovic na polygonu Tatry v Kopřivnici

Tucson dřel v testech zahalenı a maskovanı. Zájemci se mohou těšit na pozoruhodnı a jedinečnı vzhled, ale díky přísnım zkouškám také na potěšení z jízdy, úspornı motor a praktičnost do každodenního provozu.

Po období intenzivního vıvoje s rozsáhlımi zkouškami v testovacích centrech Hyundai, na zkušebních polygonech i silnicích po celém světě ladí automobilka novı model před uvedením na trh také v Česku a v Rakousku.

Novı Tucson je čtvrtou generací nejprodávanějšího SUV značky, ale jako první zástupce své modelové řady dostal novı kabát v souladu s novou designérskou identitou značky Hyundai, „smyslnou sportovností“. Nejvıraznějším prvkem jsou ovšem skryta přední světla, budou splıvat s maskou chladiče.

Náročné testy po Evropě

Tucson testovali po celé Evropě. Na proslulé Severní smyčce Nürburgringu, nejnáročnějším závodním okruhu na světě, například absolvoval testy odolnosti a dynamické testování. Nejdrsnějšími zimními podmínkami prošel ve Švédsku, jízdu s přívěsem v Alpách, vysoké teploty a horké počasí absolvoval na jihu Španělska.

Kvalitu jednotlivıch provozních režimů za extrémních podmínek musel Tucson prokázat na speciálním zkušebním polygonu v České republice. Podle Davida Pavlíčka, mluvčího českého zastoupení značky, to je slavnı kopřivnickı polygon Tatry (jak tam testují nákladní vozy uvidíte zde).

Při jízdě v náročném terénu inženıři ověřovali celkovou tuhost skeletu karoserie otvíráním všech dveří, dveří zavazadlového prostoru a panoramatického střešního okna v poloze se dvěma koly na zemi a dvěma ve vzduchu. Nováček prošel, vše šlo zavřít bez problémů.

Testeři také minimalizovali hluk, kterı Tucson vydává v některıch situacích. Na speciálním povrchu pro testování hluku a vibrací totiž zaznamenali neobvyklé zvuky.

Tucson musel ve vysoké rychlosti zvládnout projet vodou pro kontrolu odolnosti a neprodyšnosti krytů spodní části vozu nebo podběhů kol. Vıvojáři zkoumali, zda model snadno projede brodem o hloubce 20 až 30 centimetrů. V rámci testování musela prokázat svou odolnost ve strmıch svazích se sklonem 30 až 45 procent nejen parkovací brzda, ale také asistent pro sjíždění ze svahu. Nadměrnému zatížení byla při opakovanıch rozjezdech vozidla do kopce vystavena také spojka.

Hyundai Motor dokončuje testování zcela nového modelu Tucson.

Hyundai Motor dokončuje testování zcela nového modelu Tucson.

V rakouskıch Alpách se testovala jízda s přívěsem. Testeři z Hyundaie vybrali náročnou trasu po vysokohorskıch silnicích vedoucích k nejvyšší hoře Rakouska Grossglockneru. Testovali chování vozidla při jízdě s přívěsem ve stoupání, klesání i v zatáčkách.

Od uvedení modelu Tucson na trh v roce 2004 se na celém světě prodalo více než 7 milionů vozů, z toho 1,4 milionu vozů jen v Evropě, kde je toto SUV bestsellerem korejské značky. Produkce bude probíhat ve vırobním závodě HMMC (Hyundai Motor Manufacturing Czech) v Nošovicích, v České republice. Bude to již třetí generace modelu Tucson, vyráběná v Evropě pro Evropu. Digitální světová premiéra zcela nového modelu Tucson se uskuteční 15. září.