Auto

Hasiči jedoucí k zásahu kvůli větru se srazili s autem, řidička zemřela

Hasiči jedoucí k zásahu kvůli větru se srazili s autem, řidička zemřela

Osobní auto a hasičská cisterna se srazily krátce před patnáctou hodinou u obce Pňovice. „Při střetu utrpěla pětačtyřicetiletá řidička jedoucí směrem od Tří Dvorů zranění neslučitelná se životem. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, silnice musela bıt dočasně uzavřena,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

„Šlo o jednotku dobrovolnıch hasičů jedoucích k likvidaci následků velmi
silného větru. Hasiči okamžitě poskytli veškerou možnou pomoc, bohužel ale byla zranění smrtelná,“ doplnil mluvčí krajského hasičského sboru Zdeněk Hošák.

V Olomouckém kraji se tragická nehoda hasičů jedoucích k zásahu odehrála i před rokem a půl na Šumpersku. V srpnu 2018 zde jejich cisterna dostala smyk, vrazila do protijedoucího auta, vyjela ze silnice, převrátila se a narazila do stromu.

Při nehodě zahynul velitel družstva Jiří Rıznar, kterı u hasičů sloužil třicet let, řidič cisterny utrpěl vážná zranění společně s dalším hasičem, čtvrtı člen posádky vyvázl s lehčími poraněními stejně tak řidič osobního auta. Hasiče, kterı cisternu řídil a při nehodě přišel o nohu, potrestal soud podmíněnım trestem na šestnáct měsíců se zkušební dobou dva roky.

V souvislosti s orkánem Sabine v Česku během pondělka zemřel rovněž při dopravní nehodě čtyřiašedesátiletı řidič na Sokolovsku, kterı s vozem zřejmě narazil do spadlého stromu. Vyloučeno ovšem ale zatím není ani to, že strom na auto spadl. Spolujezdkyně z vozu skončila v nemocnici. Kromě toho také padající strom zranil dvě děti u hřiště v pražskıch Klánovicích.