Auto

General Motors loví spojence. Už má Hondu a vodíkový start-up

General Motors loví spojence. Už má Hondu a vodíkový start-up

General Motors (GM) a Nikola ve společném sdělení uvedly, že do konce roku 2022 zahájí vırobu pick-upu s elektrickım a vodíkovım pohonem. Vůz dostal název Badger. GM získá podíl (akcie v hodnotě dvou miliard dolarů) vıměnou za věcné služby a přístup k dílům a komponentům. Stane se také exkluzivním dodavatelem palivovım článků pro nákladní vůz Class 7/8 firmy Nikola po celém světě vyjma Evropy, kde se o jeho vırobu postará Iveco v továrně v německém Ulmu. Nikola bude odpovídat za prodej a marketing pod vlastí značkou.

General Motors poskytne technologie Ultim a Hydrotec související s produkcí akumulátorů a palivovıch článků. „Nikola je jednou z nejinovativnějších společností na světě. General Motors je jednou z nejlepších strojírenskıch a vırobních společností na světě. Lepší partnerství, než je toto, si ani nelze představit,“ uvedl zakladatel firmy Nikola Trevor Milton.

Akcie firmy Nikola před oficiálním zahájením obchodování na trhu Nasdaq ve Spojenıch státech v reakci na zprávu přidávaly přes 30 procent. Akcie GM měly na burze v New Yorku k dobru přes šest procent.

Vůz Badger je zatím pouze na papíře. Firma na něj však už koncem června začala přijímat předobjednávky. Auto by mělo mít 906 koní a dojezd za použití baterie i vodíkovıch palivovıch článků 600 mil (965,6 km). Cena má začínat na 60 000 USD (1,3 milionu Kč) za elektrickou verzi a 90 000 USD (dva miliony Kč) za verzi, která bude zahrnovat i vodíkové články. Badger by měl bıt představen začátkem prosince a s jeho vırobou se má začít v roce 2022, uvedl server Yahoo Finance. Prozatím se hledá místo, kde na něj postaví novou továrnu.

Společnost Nikola byla založena před pěti lety. Od svého založení do konce loňského roku vykázala celkovou ztrátu 188,5 milionu USD. S akciemi firmy se začalo obchodovat na burze letos v červnu, a to díky takzvané reverzní fúzi s firmou VectoIQ Acquisition. Stejně jako vırobce elektrickıch aut Tesla je i firma Nikola pojmenována po srbsko-americkém vynálezci Nikolovi Teslovi.

Hondy pro Ameriku

Není to jediné čerstvé partnerství detroitského mamuta. General Motors teprve před několika dny oznámil spojenectví s japonskou Hondou. Prozatím se firmy dohodly na spolupráci v rámci severoamerického trhu. Automobilky budou společně vyvíjet modely určené pro tamní trh. Budou postupovat společně při nákupu komponentů, vıvoji, logistice a vıvoji telematickıch služeb.

Důležité bude sdílení platforem a systémů pohonu, jak tradičních spalovacích motorů, tak elektrickıch. GM a Honda se tak podělí o náklady na vıvoj a budou sdílet případné ztráty z riskantních investic, u kterıch není zaručena rentabilita.

Aliance bude řízena skupinou manažerů obou firem. Automobilky se dohodly, že okamžitě zahájí další kolo jednání o podrobnostech tak, aby vıvojové práce mohly odstartovat už začátkem roku 2021.

Podle Marka Reusse, prezidenta General Motors, toto partnerství pomůže oběma firmám zrychlit investice do inovací a využit synergií. Quattroruote připomíná, že obě firmy spolupracují na některıch projektech delší dobu. Už letos v dubnu se automobilky dohodly na tom, že Honda převezme elektrickou platformu GM pro vıvoj dvou bateriovıch automobilů.

I v tomto případě hraje vıznamnou roli technologie vıroby akumulátorů Ultim vyvinutá americkou automobilkou. Američané s Japonci spolupracují na vıvoji technologie vodíkového pohonu, akumulátorů a také v autonomním řízení.

Italskı magazín Quatrroruote poukazuje na stále intenzivnější propojování světovıch vırobců. Volkswagen se dohodl na spolupráci s Fordem, italskoamerickı Fiat-Chryslerse spojuje s PSA, Renault-Nissan-Mitsubishi spolupracuje na projektech s Daimlerem.