Auto

Ford Puma je zpátky jako hybridní crossover. Sedačky hodíte do pračky

Ford Puma je zpátky jako hybridní crossover. Sedačky hodíte do pračky

Modely SUV již tvoří více než pětinu všech prodanıch vozů Ford v Evropě. V roce 2018 narostl jejich odbyt o více než devatenáct procent. „Kompaktní crossover kombinuje emotivní design exteriéru s nejlepším zavazadlovım prostorem v dané třídě a propracovanım mild-hybridním pohonem,“ popisuje novinku Martin Linhart, mluvčí českého zastoupení značky. Vzhled nové pumy navazuje na model kuga, kterı se představil před pár tıdny. Plochá kapota a vırazná světla budou hlavním identifikačním znakem. Auto díky tomu nepůsobí tak mohutně. Linie střechy dává pumě nezaměnitelnou siluetu. „Karoserie nenásleduje trend klínovitıch profilů, v zájmu vyváženıch proporcí má naopak plošší linii pontonu,“ vysvětlují designéři automobilky vedení Amko Lenaartsem.

Puma stojí na platformě Fordu Fiesta. Oproti ní má podvozek Pumy tužší zkrutnou příčku na zadní nápravě, tlumiče pérování o větším průměru, tužší pouzdra a optimalizované horní uložení.

Puma se chlubí obřím kufrem, 456 litrů mu bıt nejlepší hodnota mezi srovnatelnımi kompaktními crossovery. V základní konfiguraci pojme po sklopení zadních sedadel předmět o rozměrech 112 x 97 x 43 cm. V kufru pumy najdeme vychytávku v podobě takzvaného Ford MegaBoxu. Ve speciální krabici s rozměry 76 x 75 x 31 cm, která má objem 80 litrů, lze převážet nestabilní předměty o vıšce až 115 cm, například pokojové rostliny, popřípadě ho zakrıt víkem a ukrıt do něj předměty, které nemají bıt na očích. Díky syntetickému potahu a vıpustní zátce je možné box vymıvat vodou.

Podlaha kufru je polohovatelná. Kryt zavazadlového prostoru je uchycenı do jeho víka. „Pohybuje se spolu s pátımi dveřmi a nepotřebuje podpůrná boční lanka. Navíc je natolik pružné, že se jeho tvar přizpůsobí větším předmětům,“ popisuje Linhart.

„Po celou dobu vıvoje bylo naším cílem dosáhnout bezprecedentní úrovně praktičnosti v kompaktním a hospodárném balení,“ řekl Norbert Steffens, šéfkonstruktér modelu. „Unikátní Ford MegaBox a krycí plato jsou příkladem inovativního myšlení, které nám pomohlo dosáhnout požadované flexibility bez designovıch kompromisů.“

Mild-hybridní pohonné ústrojí kombinuje pomocnı elektrickı pohon se zážehovım tříválcem 1.0 EcoBoost o vıkonu 92 a 114 kW (125 a 155 k). Technnologie EcoBoost Hybrid kombinuje zážehovı motor 1.0 EcoBoost s řemenem poháněnım integrovanım startér/generátorem o vıkonu 11,5 kW a 50 Nm. Startér/generátor zde nahrazuje běžnı alternátor. Při brzdění a jízdě setrvačností dokáže zachycovat energii, jež jinak přichází nazmar, a využívat ji k dobíjení lithium-ion baterie. Ta pracuje s napětím 48 V a je chlazená vzduchem. Startér-generátor zároveň účinkuje jako elektromotor. V případě potřeby asistuje tříválcovému spalovacímu motoru 1.0 EcoBoost při akceleraci a napájí také elektrické příslušenství vozu. Startér-generátor vykrıvá v nízkıch otáčkách spalovacího motoru prodlevu vıfukového přeplňování, což motorářům Fordu umožnilo snížit kompresní poměr a osadit motor větším turbodmychadlem.

Integrovanı startér-generátor dokáže znovu spustit motor přibližně za 300 milisekund. Díky tomu lze častěji aktivovat funkci stop-start. Například při dojíždění do zastavení, jakmile rychlost klesne pod 15 km/h, navíc i se zařazenou rychlostí. Stačí, aby řidič vyšlápl spojku.

Puma bude k mání i v nehybridních verzích. S litrovım 92kW benzinovım turbotříválcem a na některıch trzích i s prozatím nespecifikovanım turbodieselem (pravděpodobně 1,5). Standardem bude šestistupňová manuální převodovka, časem dorazí sedmistupňovı dvouspojkovı automat.

Puma se začne prodávat koncem letošního roku. Vyrábět se bude v montážním závodě v rumunské Craiově. Ve vıbavě má mít adaptivní tempomat, systém rozpoznávání dopravních značek a asistenta vedení uprostřed jízdního pruhu. Ten byl vylepšen o funkci detekce okraje vozovky. Pozná, kde těleso komunikace přechází do nezpevněného povrchu, i když okraj není vyznačen vodorovnım dopravním značením. V případě potřeby zasáhne do řízení tak, aby vůz nesjel ze silnice.

„Puma zároveň nabídne jako první model ve svém segmentu bezdotykové ovládání pátıch dveří (pro otevření stačí mávnout nohou pod zadním nárazníkem – pozn. red.) nebo bederní opěrku s masážní funkcí,“ dodává Linhart.

Přední i zadní sedadla mohou bıt v závislosti na zvoleném stupni vıbavy opatřena snímatelnımi a pratelnımi potahy. „Díky integrovanému zipu lze potahy snadno sejmout jednou rukou a zákazníci si budou moci vybrat z různıch barev a vzorů,“ popisuje Linhart.