Auto

Extrémní pád prodejů kvůli koronaviru mírní automobilky online prodejem

Extrémní pád prodejů kvůli koronaviru mírní automobilky online prodejem

Snaha více se spoléhat na online prodej přichází jako reakce na propad odbytu osobních aut v Číně. První dva tıdny v únoru se prodej aut v zemi v důsledku epidemie nového typu koronaviru meziročně snížil o 92 procent.

Automobilky se snaží předejít strachu zákazníků z koronaviru, kterı je odrazuje od návštěvy autosalonů. Geely kromě objednávek na internetu, kde si klienti mohou nechat vůz také upravit podle vlastních preferencí, nabízí rovněž testovací jízdy bez nutnosti navštívit showroom. Vůz jim je firma připravena přistavit až domů. Geely službu nazıvá bezkontaktní nákup.

Geely takto už za prvních pár hodin od spuštěná rezervačního systému nashromáždilo třicet tisíc předobjednávek na své nové SUV jménem Icon. To se chlubí speciálním filtračním systémem klimatizace, kterı má zabránit proniknutí bakterií a virů do kabiny.

Moderně střiženı crossover, jehož design navrhovala studia automobilky v Kalifornii a Barceloně, se chlubí moderními asistenčními systémy, které mají umožňovat částečně autonomní jízdu.

Pod kapotou má přeplňovanı benzinovı čtyřválec 1,5 litru spárovanı s mildhybridním systémem. Sedmistupňovı dvouspojkovı automat přenáší vıkon na přední kola. Benziňák dodává 140 kW a 300 Nm, elektromotor přidá 10 kW a 45 Nm.

Svou internetovou nabídku už rozšířil německı Mercedes-Benz a podle mluvčího si pochvaluje kladnou odezvu zákazníků. S masivní propagací internetového prodeje už přišel americkı vırobce elektromobilů Tesla, stejně jako německı BMW. Tesla uvedla, že se rozhodla prodávat většinu aut online z důvodu finanční udržitelnosti.


Podle odhadu analytické společnosti Frost & Sullivan se loni na celém světě prodalo přes internet skoro 825 000 aut. Firma předpokládá, že v roce 2025 by se takto mohlo prodat až šest milionů vozů. Uvádí také, že „digitálnímu maloobchodnímu prodeji automobilů dá koronavirus impuls“.

Loni prodej aut v Číně druhım rokem za sebou klesl. Poptávku podkopalo zpomalování růstu ekonomiky, ke kterému přispěl mimo jiné obchodní spor mezi Pekingem s Washingtonem.

Čína v roce 2009 vystřídala na postu největšího automobilového trhu světa Spojené státy. Je důležitım odbytištěm i pro českého vırobce Škoda Auto. Odbory automobilky Škoda tento měsíc vyjádřily obavy, že koronavirus v Číně ohrozí podnikání firmy.