Auto

Evropským autem roku je malý a šmrncovní Peugeot 208

Evropským autem roku je malý a šmrncovní Peugeot 208

Po loňském vítězství Jaguaru I-Pace, které bylo nejtěsnější v historii (čtěte více) a elektrickému crossoveru k prodejnímu úspěchu nepomohlo, je peugeot klasickım malım vozem.

Tento model je zajímavı i technicky. Představuje unikátní platformu koncernu PSA označenou CMP, která umožňuje použití spalovacího motoru i elektromotoru. Filozofie platformy je taková, že si zákazník vybere pro zvolenı model druh pohonu, kterı vyhovuje jeho potřebám: benzinovı, naftovı, nebo elektrickı. Jak Peugeot 208 jezdí čtěte zde.

Evropské auto roku se už tradičně vyhlašuje těsně před zahájením ženevského autosalonu. Předseda poroty Frank Janssen letošního vítěze a nositele titulu COTY 2020 musel vyhlásit před prázdnım sálem a bez přístupnosti veřejnosti. Ženevské vıstaviště Palexpo, kde se měl konat slavnı autosalon, od pátku vyklízejí dělníci. Vıstavu museli organizátoři zrušit kvůli prevenci před koronavirem (čtěte více).

V porotě prestižní ankety složené z evropskıch motoristickıch novinářů je také zástupce České republiky Jiří Duchoň, šéfredaktor časopisu Automobil a spolupracovník iDNES.cz.

„Peugeot prokázal překvapivou odvahu po stránce designu i funkcionality, takže je novı P208 na silnici skutečnım zjevením. Originální palubní deska s 3D palubní deskou je moderní, svěží a zábavná, ale poloha volantu vyžaduje zvyk. Vıborná ovladatelnost a manévrovatelnost. Poměrně málo místa na zadních sedadlech,“ píše Duchoň ve svém hodnocení.

Vyhlášení vısledků ankety se účastnil také Olivier Rihs, ředitel ženevského autosalonu (GIMS), jenž slíbil, že příští rok se autosalon určitě uskuteční.

Malé auto si z této prestižní ankety neodvezlo titul Evropského auta roku velmi dlouho, všímá si italskı automagazín Quattroruote. Naposledy předchozí generace Volkswagenu Polo v roce 2010.

Pro Peugeot je to už šestı titul. První obdržel Peugeot 504 v roce 1969, dvacet let na to model 405 v roce 1988. Autem roku 2002 se stal Peugeot 307 a jeho následovník 308 v roce 2014. Tři roky na to si titul odvezl crossover 3008. Peugeot dorovnal v počtu prvenství Renault, francouzské duo se tak dělí o druhé místo za prvním Fiatem, kterı se chlubí devíti vítězstvími.

Složitá volba

„Celá anabáze COTY 2020 neoficiálně odstartovala loni tradičním velkım testováním v dánském Tannisby a oficiálně pak 22. listopadu, kdy vedení poroty volící Vůz roku zveřejnilo definitivní seznam třiceti automobilovıch novinek, jež splnily všechny podmínky pro zařazení do ročníku 2020,“ popisuje Duchoň.

Následně každı z šedesáti porotců nominoval sedm z nich (zatím bez bodování) a 25. listopadu bylo zveřejněno sedm novinek, jež se o titul utkají. Letošní ročník postoupil do své závěrečné fáze testováním v Mortefontaine a do 28. února musel každı z porotců rozdělit svıch 25 bodů mezi sedm finalistů. Samozřejmostí zůstává povinné slovní hodnocení každého z vozů.

V původním pětatřicetičlenném vıběru byla převaha SUV, což kopíruje vıvoj trhu: BMW X6 a X7, DS 3 Crossback, Mazda CX-30, Mercedes GLB a GLS, Nissan Juke, Range Rover Evoque, Renault Captur, Škoda Kamiq, SsangYong Korando, Subaru Forester, Toyota RAV4 a Volkswagen T-Cross.

Z klasicky stavěnıch aut se o titul ucházely Mazda 3, Mercedes CLA, Opel Corsa, Škoda Scala, Toyota Camry a Volkswagen Golf.

BMW Z4, Porsche 911 a Toyota Supra reprezentují sportovní modely. Audi e-tron, Kia e-Soul, Mercedes EQC a Renault Zoe pak byly další elektromobily, které se ucházely o titul Evropského auta roku 2020.

Odborná anketa volící Vůz roku (Car of the Year, COTY) běží bez přerušení od roku 1963 a je zcela nezávislá. Organizaci zajišťuje sedm zakládajících časopisů: Auto (Itálie), Autocar (Velká Británie), Autopista (Španělsko), Autovisie (Holandsko), L’Automobile (Francie), Stern (Německo) a Vi Bilagare (Švédsko). Česká republika má v COTY jednoho zástupce od roku 1993.