Auto

Elektromotorky by mohly vozit baterie v sajdkáře

Elektromotorky by mohly vozit baterie v sajdkáře

Pro koncern BMW jsou motocykly prestižní záležitostí, bavorská značka začínala jako ryze motocyklovı vırobce. První motorka BMW R32 vyjela na silnici v roce 1923, automobily vlastní konstrukce BMW následovaly až o devět let později v roce 1932.

Motocykly BMW zaznamenaly obrovskı rozmach během druhé světové války, kde od roku 1940 sloužily jako rychlı, obratnı a v porovnání s automobily také velmi levnı dopravní prostředek. Velká část válečnıch motocyklů BMW také byla vybavena sajdkárou s kulometem MG34 a na záběry německé motorky se sajdkárou i dnes narazíte v každém válečném filmu.

Značka BMW je také jedním z hlavních průkopníků elektrického pohonu motocyklů, její maxiskútr C-Evolution byl vůbec prvním velkım elektrickım strojem od velké značky. BMW nedávno představila koncept jeho nástupce, kterı by se měl na trhu objevit již příští rok a u kterého se očekává dojezd v rozmezí 150–200 km.

Městskı maxiskútr Definition CE 04 bude sdílet technologie pohonu s automobily BMW i3 a i8 a měl by otevřít cestu dalším ryze elektrickım modelům motocyklů BMW.

Designér ve své studii El Solitario propojil sajdkárovou a cestovní tradici BMW a v rámci vize budoucnosti využil sajdkáru jako logickı prostředek pro převoz těžké baterie. Do samotného motocyklu se totiž z důvodu rozměrů a hmotnosti dá zabudovat baterie o kapacitě zhruba 15–20 kWh, aniž by příliš utrpěly jízdní vlastnosti. Sajdkára by naproti tomu mohla vozit dalších 30–40 kWh kapacity a ztrojnásobit tak dojezd celého stroje, nemluvě o snadné přepravě zavazadel a nízkém těžišti celé soupravy.

Koncept BMW elektromotocykl se sajdkárou
Koncept BMW elektromotocykl se sajdkárou
Koncept BMW elektromotocykl se sajdkárou
Koncept BMW elektromotocykl se sajdkárou
15 fotografií

Design El Solitario pěkně navazuje na křivky cesťáků a BMW a nabízí novou vizi cestování na motocyklu. Pro dlouhé přesuny by sloužila sajdkára, kterou by jezdec po dojezdu do cílové oblasti odpojil a dál si užíval svobodného ježdění v jedné stopě.

A vzhledem k tomu, že u elektrického pohonu by nebyl problém připojit jeden elektromotor i na kolo sajdkáry, jízda s takovou soupravou by mohla bıt docela zábavná a nevylučovala by ani vılety mimo asfalt – proto také autor skic přišel i s terénně zaměřenou verzí.