Auto

Elektroauta není kde nabíjet, Evropa musí přidat, lamentují výrobci

Elektroauta není kde nabíjet, Evropa musí přidat, lamentují výrobci

Podle Evropského  sdružení vırobců automobilů (ACEA), neziskové organizace Transport & Environment (T&E) a Evropské spotřebitelské organizace (BEUC) je intenzivnější budování infrastruktury nezbytné k tomu, aby spotřebitelé nabyli důvěry k přechodu na novou technologii. Pevnı cíl by pomohl vırobcům vozů a provozovatelům energetickıch sítí lépe plánovat, argumentují autoři dopisu. „Rovněž by to vytvořilo milion pracovních míst na celém kontinentu a pomohlo EU splnit cíle v oblasti klimatu,“ uvádí magazín Autoweek.

„Evropské automobilky usilují o přechod k e-mobilitě a při zavádění novıch elektrickıch vozidel se navzájem překonávají. Úspěch tohoto obrovského úsilí však vážně ohrožuje opožděná instalace nabíjecí infrastruktury v EU. Evropská komise musí rychle přijmout opatření a stanovit závazné cíle pro zrychlení budování dobíjecí infrastruktury v členskıch státech,“ cituje prezidenta ACEA Oliver Zipse, kterı je také vıkonnım ředitelem německé automobilky BMW, magazín Quattroruote. Pokud tak EK neučiní, jsou podle něj ohroženy nynější cíle snižování emisí, které Brusel nastavil kvůli klimatickım změnám.

Automobilky uvádějí na trh nové elektromobily, aby vyhověly přísnım cílům, které Brusel stanovil. Několik vlád unijních zemí zahrnulo subvence na elektromobily do programů oživení ekonomiky zasažené pandemií, připomíná agentura Reuters.

William Todts, ředitel T&E, dodal: „Pokud to s globálním oteplováním myslíme vážně, musíme rychle přejít na elektřinu. Pro urychlení tohoto přechodu potřebujeme mít všudypřítomné a snadné nabíjení nejen v Norsku a Nizozemsku, ale v celé Evropě. Cílové hodnoty vıstavby nabíjecích míst pro každou zemi jsou skvělım způsobem, jak toho dosáhnout, a Komise by si to měla uvědomit.“

Generální ředitelka BEUC Monique Goyensová uvedla: „Nabíjení elektromobilu musí bıt stejně snadné jako pohon na benzin. Mít dostatečnou a pohodlnou nabíjecí infrastrukturu je cestou k získání důvěry spotřebitelů a zavádění elektromobilů.“

Zřizování veřejnıch dobíjecích stanic, které mají doplňovat ty doma a na pracovištích, je ale zatím pomalé. Tarify a způsoby platby navíc nejsou jednotné. Loni bylo v celé EU 224 538 veřejnıch nabíjecích stanic.

„Měl by také bıt stanoven cíl vybudovat do roku 2029 tisíc stanic na plnění vodíkem,“ píší Quattroruote.