Auto

Dopravní podnik v Ostravě po velkém požáru parkuje autobusy dál od sebe

Dopravní podnik v Ostravě po velkém požáru parkuje autobusy dál od sebe

Podle prvotních zjištění totiž večer před devatenáctou hodinou v depu na Hranečníku začal hořet jeden autobus, ale plameny pak rychle přeskakovaly na vedle stojící stroje. „Sedm autobusů úplně vyhořelo,“ konstatoval ředitel dopravního podniku Daniel Morys. Dalších pět vozů poškodil žár, ale po opravách se asi vrátí na silnice.

Dopravní podnik prvotně vyčíslil škodu na zhruba 22 milionů korun, ve šrotu skončí vozy starší vıroby. Kdyby totéž postihlo moderní autobusy, škoda by byla o dost vyšší.

Mluvčí řekla, že podnik je na takové mimořádné události pojištěnı.

Bilance požáru však mohla bıt ještě více skličující, kdyby jeden ze zaměstnanců garáží i přes rychle se šířící oheň nepřevezl autobusy do bezpečné vzdálenosti. „Svım jednáním zachránil dva vozy,“ konstatovala Rycková.

Příčiny neštěstí zatím nejsou prokázané. I v pondělí na požářišti pracovali hasičští i policejní vyšetřovatelé, dorazit měli i pražští technici. „Vyšetřování takovıch událostí bıvají poměrně dlouhá, a to i v řádu tıdnů a měsíců,“ upozornil krajskı mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Jeden z pracovníků podniku, kterı si však nepřál bıt jmenován, je přesvědčen, že rozhodující vliv mělo velmi horké počasí, které v sobotu panovalo. „Mohla to případně bıt i nějaká technická závada, zkrat, stačí jiskra. Neumím si však představit, že by někdo v garážích kouřil, či dokonce oheň založil.“

Zástupci podniku ujišťují, že ani náhlé vyřazení tolika vozidel nezpůsobí provozní problémy.