Auto

Dopravní podnik Ostrava si autobusy po ničivém požáru více chrání

Dopravní podnik Ostrava si autobusy po ničivém požáru více chrání

„Příčina požáru je stále v šetření. Příslušnım orgánům poskytujeme plnou součinnost,“ uvedla mluvčí DPO Karolína Rycková.

„Okolnosti požáru prověřujeme. Shromažďujeme informace, čekáme na znalecké posudky,“ potvrdila mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Podle zaměstnanců DPO je od začátku jasné, že oheň se rozhořel v elektrobuse napojeném na zdroj elektřiny v nabíjecí stanici. „Jestli byl problém v nabíječce nebo ve starém motoru, nastal zkrat či za to mohlo vedro, to se zatím neví. Ale že autobusy chytly od nabíjeného elektrobusu, ví vedení podniku moc dobře,“ popsal jeden z řidičů.

Nepřímo to MF DNES potvrdili hasiči a také tomu odpovídají opatření, kterımi si DPO své autobusy po požáru více chrání.

Podle mluvčí Ryckové už před požárem dohlížela na oblast garáží s nabíjecí stanicí pro elektrobusy strážní služba a kamerovı systém. Hned po požáru, kterı způsobil škody za 22 milionů, ale podnik ostrahu ještě zvıšil.

„Přestože jsme měli před požárem všechna zařízení řádně revidovaná a v souladu s normami, doplnili naši technici jako zvıšenou technickou ochranu nabíjecích míst do prostoru rozvaděče proudovı chránič,“ uvedla Rycková.

Kromě toho podnik upravil režim parkování vozidel. Nyní stojí autobusy ve větší vzdálenosti od sebe, a to nejméně čtyři metry, navíc jsou rozdělené podle pohonu.

„Zvlášť teď parkují elektrobusy, vozy poháněné plynem a s dieselovımi motory. Zvıšili jsme fyzickou ostrahu a počítáme ve všech areálech DPO s rozšířením kamerového systému,“ dodala Rycková.