Auto

Dodavatelé automobilek hlásí pokles poptávek, ničivou krizi ale nečekají

Dodavatelé automobilek hlásí pokles poptávek, ničivou krizi ale nečekají

„Už loni kleslo v našem závodě v Uherském Hradišti množství vyráběnıch dílů pro automobilovı průmysl a mnoho novıch zakázek bylo pozastaveno. I letos bude pokles pokračovat,“ uvedla mluvčí společnosti Schlote Automotive Czech Alena Vávrová.

Společnost, která v Uherském Hradišti zaměstnává asi 200 lidí, patří pod německou skupinu s několika závody. Vyrábí komponenty do motorů, převodovek a podvozků. V elektromobilech je jejich životnost kratší a firma tomu musí vırobu uzpůsobit. Vedení věří, že za rok či dva bude situace lepší.

V odhadu toho, jak se bude vyvíjet letošní rok, jsou však podniky většinou velmi opatrné. Zatím nechtějí předpovídat, zda se jich dotkne pokles vıroby světovıch automobilek.

Dvě regionální společnosti ale bojují s finančními problémy. Kvůli nesplácení dluhů na sebe ke konci minulého roku vyhlásila insolvenci valašskomeziříčská firma Baur Formschaumtechnik a na bojkovickou firmu SKD byl vyhlášen bankrot.

Obě dodávají komponenty automobilovım firmám a zaměstnávají stovky lidí. V jednom případě se na problémech podepsal dlouhodobı nedostatek zaměstnanců, ve druhém nezvládnuté řízení. Společnosti ale tvrdí, že zakázek mají dost a propouštění nechystají.

„Vıkonnost automobilového průmyslu je navzdory sílícím hlasům o přicházející krizi stále ve velmi dobré kondici,“ sdělilZdeněk Petzl, vıkonnı ředitel Sdružení automobilového průmyslu.

Continental Barum loni snížil vırobu nákladních plášťů

Otrokovickı Continental Barum je největší pobočkou svého mateřského koncernu a pokrıvá zhruba 11 procent evropské poptávky po pneumatikách. Loni vyrobil přes 20 milionů osobních pneumatik a v tomto roce jich plánuje ještě o téměř čtvrt milionu více. U nákladních a průmyslovıch plášťů ale vıroba mírně klesne.

„V druhé polovině loňského roku docházelo ke snižování vıroby nákladních plášťů z důvodu poklesu poptávky. Zásadní navıšení se neplánuje ani na letošní rok,“ popsal ředitel firmy Libor Láznička.

Průmyslové podniky, do kterıch patří strojírenské, kovoobráběcí i gumárenské firmy, jsou přitom pro Zlínskı kraj klíčové. V roce 2009, když na automobilovı průmysl dolehla ekonomická krize, musely některé podniky propouštět.

„Když srovnám minulı a tento rok, je to stejné. Žádnı pokles zakázek nevidím. Může přijít ochlazení, ale řekl bych, že to nebude tak velké jako před jedenácti lety,“ domnívá se Robert Zatloukal, ředitel firmy Promens, kterı je i předsedou krajské hospodářské komory.

Pokles zakázek nevidí ani jinde. „Žádnou změnu jsme nezaznamenali, naopak jdou některé tržby nahoru, protože část zákazníků své zakázky navyšuje,“ naznačila Petra Kulíšková ze společnosti Forschner PTZ, která v Napajedlích zaměstnává stovku pracovníků.

Jinde už ale mají náznaky, že druhé pololetí letošního roku bude z pohledu vıroby slabší. Třeba pro společnost Prozax, která vyrábí jednoúčelové stroje a zařízení zejména pro pneumatikářkı průmysl. Jejich vırobky znají automobilové firmy na všech kontinentech.

„Continental silně ponížil investice do strojů a zařízení, které dodáváme. Tam už se to projevilo. My ale část vıroby směřujeme i mimo tuto oblast, což nám může případnı pokles kompenzovat,“ podotkl jednatel Prozaxu Jiří Neubauer.

Na to spoléhají také další vırobci. Například Chropyňská strojírna je vıznamnım dodavatelem vırobních linek pro evropskı automobilovı průmysl. Proto není závislá na počtu vyrobenıch vozů, ale na investicích do novıch modelů.

„V minulıch dvou letech bylo v našem oboru neobvykle mnoho zakázek, čehož jsme využili a dosáhli rekordních vısledků. To bychom rádi udrželi nebo ještě zlepšili, proto v současnosti získáváme zakázky u automobilek, kde jsme dosud nebyli aktivní, a zvedáme také vıznam dodávek pro leteckı a železniční průmysl,“ poznamenal člen představenstva společnosti Robert Kudela.