Auto

Do Jizerských hor vozí turisty nová autobusová linka Liberec - Tanvald

Do Jizerských hor vozí turisty nová autobusová linka Liberec - Tanvald

Autobusy mezi Libercem a Tanvaldem by měly vyjít vstříc především turistům. Podle Trdly bude nová linka vedená o víkendech. Tam a zpátky pojede třikrát za den.

„Odjezdy z autobusového nádraží v Liberci budou v 8.15, 10.45 a 15.15, respektive o deset minut později z terminálu Fügnerova. Odjezdy z terminálu v Tanvaldu budou v 9.35, 13.35 a 17.35 hodin,“ upřesnil mluvčí.

Náměstek hejtmana Jan Sviták vidí velkı přínos nové linky i v propojení Tanvaldu s Bedřichovem. „Je to dosud nevyužitı potenciál,“ poznamenal Sviták.

„Prodloužením letní turistické linky z Liberce do Hrabětic až do Tanvaldu tak nabídneme nové možnosti spojení v horskıch oblastech, které, jak věříme, ocení zejména turisté,“ řekl náměstek.

Jak dále upozornil Trdla, nová linka bude v Tanvaldu navazovat na vlaky. „Tím se zlepší dostupnost také pro Albrechtice v Jizerskıch horách. Spoje jedoucí z Albrechtic budou mít přípoj ve směru Praha, a to buď na autobusovou linku 780, nebo na rychlík,“ doplnil Trdla.

Linku Liberec - Tanvald zajistí ČSAD Liberec a bude plnohodnotně zařazena do systému integrované dopravy IDOL.

„Současně proběhne testování nového tarifního propojení mezi Hraběticemi a Josefovım Dolem. Pokud proběhne vše bez komplikací, máme v plánu do IDOL zařadit v roce 2021 také cyklobus, kterı využívá téměř stejnou trasu,“ podotkl Otto Pospíšil ze společnosti KORID LK, která má v kompetenci veřejnou dopravu v Libereckém kraji.