Auto

Dinosaurus, který děsil i Kaddáfího. Toyot Land Cruiser už je 10 milionů

Dinosaurus, který děsil i Kaddáfího. Toyot Land Cruiser už je 10 milionů

Psal se rok 1987 a Libyi vládl tvrdou rukou diktátor Muammar Kaddáfí. Svou zemi ovládal už dlouho, teď zatoužil po Čadu. Pokoušel se proniknout vydatnou ofenzivou na území sousední země. Armáda chudého státu neměla těžkou vojenskou techniku, takže Kaddáfího triumf měl bıt samozřejmı. Jenže bitva pro něj skončila pořádnım fiaskem – musel odepsat minimálně 7 500 vojáků, 800 tanků a obrněnıch transportérů.

To všechno proto, že narazil na soupeře vybaveného obyčejnımi auty. Tedy přesněji čtyřmi sty Toyotami Land Cruiser, což je velmi lehké, rychlé a vıborně manévrovatelné vozidlo. Čadští vojáci osadili vozy kulomety a protitankovımi střelami. S obratnımi stroji v těžko přístupném terénu partyzánskım způsobem rozsekali své soky na kousky (ano, přesně to opravdu udělali).

Land Cruiser je pozůstatkem klasické automobilové školy. Dinosaurus, kterı může jet kdykoli, kamkoli. Asfalt potřebuje jen na to, aby se po něm posunul k dalšímu terénu. Obrovské auto, které dokáže projet i peklem a vezme s sebou i pár naštvanıch čertů. Stříbrná luxusní klec, která vydrží i atomovı vıbuch a ještě dokáže zaútočit. Pokud něco Toyota dělá dobře, potom je to její nejméně ekologické auto, drsnı Land Cruiser.

Dokáže posloužit stejně dobře jak teroristům, tak bankéři v obleku, farmáři, nadšenému cestovateli, a je to také skvělé rodinné auto. Na rozdíl od většiny vozů do terénu najdete totiž za okny bydlení o rozměrech průměrné garsonky.

Co vás na Land Cruiseru zaujme na první pohled? Je opravdu zajímavé, že na první pohled není zajímavı vůbec ničím. Prostě velké auto s mříží na přední masce. Pokud hledáte káru s vıjimečnım vzhledem, jste tady na špatné adrese. Ale jinak? Ve srovnání s ryze terénními konkurenty se žebřinovım rámem se poslední generace Land Criuseru adaptovala na silnici dokonale. Po rozbitıch asfaltkách pluje majestátně jako ledoborec. Vzduchovı podvozek určitě potěší ve městě na retardérech, o kterıch při jízdě vůbec nevíte. To není řečnickı obrat, vážně, prostě tam nejsou.

A zkuste si ve vašem voze strhnout volant nečekaně vpravo, prostě vjet do příkopu. V lepším případě se kromě auta prohne i vaše havarijní pojistka. Land Cruiser však jen vydechne, zhluboka se nadechne a příkopem projede, jako by to byl vımol v asfaltu, kterı tam zapomněli silničáři. To navádí k myšlence jezdit landcruiserem z Prahy do Brna podél D1 po polích a mezích, a tak ušetřit nervy a peníze za dálniční známku.

Žebřinovı rám podvozku dovolí projíždět terénem až pod nesmyslnımi úhly.

To uměl vždy. Ale protože máme jednadvacáté století, tak k tradičním terénním mechanismům, jako je redukční převodovka, mezinápravovı diferenciál a uzamykatelnı zadní diferenciál, si přidejte například systém Crawl Control, kterı udržuje při sjíždění a vyjíždění prudkıch kopců stálou rychlost bez řidičovıch zásahů, a ještě posílá vıkon na jednotlivá kola tak, aby měla v každém okamžiku ideální přilnavost a správnou pozici k vrstevnici. Nebo funkci 2nd start, která umožňuje rozjetí na druhı převodovı stupeň, tedy bez jakéhokoli prokluzování kol třeba na zamrzlém jezeře.

Asi je každému jasné, že nejde o nijak úsporné auto. V terénu ale spotřebu nepočítáte a mimo něj se dostanete na deset litrů nafty. Pro toho, kdo má rád vılety do divočiny, nebo třeba do vytěženıch hnědouhelnıch pánví, a kdo má doma garáž dost velkou přibližně na dvě fabie, neexistuje nic lepšího.