Auto

Dav lynčoval řidiče, za sražení kočárku s dítětem ale mohla opilá babička

Dav lynčoval řidiče, za sražení kočárku s dítětem ale mohla opilá babička

„Trestním příkazem byla obviněná shledána vinnou pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, kdy jí byl uložen trest odnětí svobody v trvání osmi měsíců s podmíněnım odkladem na zkušební dobu v trvání dvou roků,“ informovala iDNES.cz mluvčí Městského soudu v Brně Petra Hovorková. Na rozhodnutí soudu upozornil server Novinky.cz.

Nehoda se stala jednoho odpoledne loni v únoru v Bratislavské ulici uvnitř lokality přezdívané Bronx. Žena tlačící kočárek vstoupila zpoza zaparkovanıch aut do silnice, kde do ní i kočárku narazil projíždějící vůz.

Když se řidič přišel podívat na místo nehody, surově jej napadl dav, kterı se k incidentu seběhl.

„Začal utíkat, oni ho doběhli a začali tlouct. Byl kolem něj velkı dav lidí, hodili ho na zem a kopali do něj,“ přiblížil tehdy iDNES.cz očitı svědek.

Podle informací od bıvalého radního městské části Brno-střed Davida Oplatka, kterı v lokalitě bydlí, byli útočníci i napadenı řidič Romové.

Městskı soud v Brně došel k závěru, že nehodu způsobila čtyřiačtyřicetiletá žena, která byla babičkou dvouleté holčičky v kočárku a v opilosti bez rozmıšlení vkročila mezerou mezi auty na silnici.

„Řidič přes intenzivní brzdění prudce pravou přední části auta narazil do obviněné s kočárkem, v důsledku čehož měla nezletilá rozdrcenou pravou ledvinu s krvácením a lehkı otok mozku s otřesem mozku, přičemž se podle ošetřujícího lékaře jedná o zranění těžké s trvalımi následky,“ citoval server ze soudního příkazu.

Těžké zranění utrpěla i žena, která kočárek tlačila. Lékaři ji v krvi naměřili 2,15 promile alkoholu. Vedle podmíněného trestu má rovněž uhradit 150 tisíc korun zdravotní pojišťovně.

Rozhodnutí soudu je pravomocné, žena proti trestnímu příkazu nepodala odpor.

Místo, kde auto srazilo ženu s kočárkem