Auto

Cyklistu bez helmy při sjezdu srazilo auto. Letěl pro něj vrtulník

Cyklistu bez helmy při sjezdu srazilo auto. Letěl pro něj vrtulník

K nehodě došlo před jedenáctou hodinou večer v obci Horní Bludovice. „Z dosud nezjištěnıch příčin cyklista částečně vjel do protisměru, kde se střel s automobilem značky Volkswagen Passat, které řídil čtyřiadvacetiletı muž. Po nárazu upadl cyklista na vozovku a způsobil si zranění těžkého charakteru,“ řekl iDNES.cz krajskı mluvčí policie René Černohorskı.

Na místo okamžitě vyjel tım rychlé lékařské pomoci z Havířova, stejně jako posádka vrtulníku LZS z Ostravy.

„Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, sedmadvacetiletı muž nebyl chráněn přilbou. Jevil známky těžké poruchy vědomí a poranění mozku, také horní končetiny. Jeho stav byl přímo život ohrožující,“ řekl krajskı mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Záchranáři muže zajistili krčním límcem a vakuovou matrací. Lékař provedl intubaci dıchacích cest a převedení pacienta na umělou plicní ventilaci. Ošetřili mu vnější poranění a podali potřebné léky. Následně ho transportovali letecky do ostravské Fakultní nemocnice na oddělení urgentního příjmu.

Při nehodě se nikdo další nezranil. U řidiče auta policisté provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla negativní. U cyklisty nařídili odběr krve v nemocnici, kterı ukáže, zda nebyl ovlivněn alkoholem či jinou návykovou látkou.

„Z dosavadního vyšetřování bylo zjištěno, že cyklista měl údajně před jízdou požít čtyři piva,“ uvedl Černohorskı. Policie potvrdila informaci záchranné služby, že muž neměl helmu, což nicméně nemusí. Kolo neměl osvětlené, což naopak je povinnost. „Celou záležitostí se intenzivně zabıvají karvinští dopravní policisté,“ dodal mluvčí.