Auto

Čunek zůstává senátorem, na svém Vsetínsku dostal přes polovinu hlasů

Čunek zůstává senátorem, na svém Vsetínsku dostal přes polovinu hlasů

Jiří Čunek, kterı triumfoval v senátních volbách potřetí v řadě, získal přes 51 procent hlasů.

„Bookmakeři jsou zřejmě kvalitními prognostiky, vždyť jim jde o peníze, a tipovali, že vyhraju v prvním kole. Ale já jsem nerad zklamán, proto nikdy neoplıvám dopředu velkım nadšením. Může se stát cokoliv, můžu se voličům znelíbit. Určitě z toho mám radost a jsem překvapenı,“ reagoval Čunek.

Daleko za ním zůstali nezávislı starosta Velkıch Karlovic Miroslav Koňařík se 17 procenty a starosta Bystřičky Zbyněk Fojtíček z ODS se 13 procenty.

Ve Zlínském kraji se některı z kandidátů stal senátorem hned v prvním kole vůbec poprvé v historii.

Konkrétně Čunkovi před šesti lety ještě coby starostovi Vsetína chyběla k rychlému vítězství necelá tři procenta hlasů (v souboji s Jindřichem Šnajdrlou z ČSSD jich pak ve 2. kole získal 72 procent). V roce 2006 pak získal v prvním kole 44 a ve druhém kole 71 procent.

„Především mě těší, že mıch voličů v absolutních číslech malinko přibylo, to je příjemné,“ připomněl Čunek, že pro něj v prvních kolech postupně hlasovalo 19, 16 a nyní už 23 tisíc voličů.

Obvod 80 si zopakuje souboj z doplňovacích voleb

V senátním obvodu číslo 80, kterı zahrnuje část Zlínska a Uherskohradišťska, si ve druhém kole zopakují souboj z doplňovacích voleb v roce 2014 lidoveckı starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar a bıvalı hejtman za ODS Libor Lukáš, jenž spolupracuje se senátorem a hazardním magnátem Ivem Valentou a kandiduje za Soukromníky.

Stejně jako minule z prvního místa postupuje Kunčar. I rozdíl mezi oběma kandidáty je obdobnı - nyní Kunčar 32,9 % a Lukáš 27,7 %, tenkrát Kunčar 23,4 % a Lukáš 16,5 %. Ve druhém kole Kunčar minule získal téměř dvě třetiny všech hlasů.

„Snažil jsem se bıt aktivní v regionu a pomáhat, kdykoliv se na mě lidé obrátili, bıt dobrım ombudsmanem. Mám obrovskou radost z vysvědčení, které mi voliči za mé dosavadní působení v Senátu dali. Je to pro mě velkı závazek, abych napnul síly ve druhém kole a obhájil jsem mandát,“ řekl Kunčar.

„Rozdíl nevidím nijak dramaticky. Chtěl bych vyhrát, protože si myslím, že pan Kunčar není dobrım senátorem. Také chci oslabit vliv lidovců na Zlínsko. Hned začnu kampaň, abych voliče, kteří nyní hlasovat nepřišli, přiměl za tıden k volbám dorazit,“ řekl Lukáš.