Auto

Chyběl vám novoroční ohňostroj? Kia to vynahradí rekordní show

Chyběl vám novoroční ohňostroj? Kia to vynahradí rekordní show

Nové logo bylo odhaleno v rámci rekordní pyrotechnické show na obloze nad korejskım městem Inčchon. Během akce se uplatnilo 303 takzvanıch pyrodronů, které v rámci synchronizované umělecké kreace odpálily stovky pyrotechnickıch náloží ohňostroje, čímž slavnostně zažehly a oslavily nové počátky značky Kia.

Kia během světelné show odhalila nové logo
Nové logo značky Kia
Nové logo značky Kia
Rozložení komponentů u platformy E-GMP.
12 fotografií

Kia své logo proměnila skutečně radikálně – místo červené barvy je černá, použitı je naprosto jinı font písma, jméno Kia je napsáno jakoby v jednom tahu. Podle automobilky logo „symbolizuje nové cíle značky Kia a hodnoty, které zákazníkům slibuje nabízet prostřednictvím budoucích produktů a služeb, jakožto i zkušenosti, které tyto produkty a služby umožňují. Rytmická a nepřerušovaná křivka loga vyjadřuje odhodlání značky Kia zprostředkovat okamžiky inspirace, zatímco symetrie loga znázorňuje důvěryhodnost. Stoupající partie loga představují rostoucí ambice značky, a co je důležitější, její nabídku zákazníkům.“

Kromě zbrusu nového loga odhalila Kia novı globální slogan: „Movement that inspires“ (Pohyb, kterı inspiruje). Následovat má představení další strategie zaměřené na elektromobily. Ještě letos má Kia představit svoji elektrickou vlajkovou loď, SUV coupé na baterii na nové podvozkové platformě E-GMP, společné s Hyundai. Interně je model zatím označován jako Kia CV.