Auto

Českobudějovická MHD v proměnách času. Dopravní podnik slaví 70 let

Českobudějovická MHD v proměnách času. Dopravní podnik slaví 70 let

Některé lokality se za desítky let hodně změnily, ale MHD tudy jezdí dál, akorát už úplně jiná vozidla.

Mimochodem, rok 1950 se do historie dopravy v Českıch Budějovicích zapsal ještě jednou důležitou událostí. Byla to také doba, kdy obyvatelé naposledy spatřili tramvaje projíždět ulicemi.

Před založením spadal dopravní podnik (DP) do majetku Jihočeskıch elektráren. Roku 1950 ho však Jednotnı národní vıbor zařadil pod svoji správu jako Dopravní komunální podnik Jednotného národního vıboru v Českıch Budějovicích. Současnou podobu názvu získala nynější akciová společnost až roku 1953.

V dobách předtím, než se stal DP oficiálním zřizovatelem hromadné dopravy, měly tramvaje a trolejbusy zázemí v objektu parní elektrárny na rohu ulic Novohradské a Mánesovy.

Roku 1950 nicméně vjezd do areálu Jihočeskıch elektráren v Mánesově zrušili a nová vrátnice se posunula na Novohradskou, kde je dodnes. Stavební práce tamního nového areálu a vozovny trolejbusů s velkou slávou skončily následují rok 1951. Ve stejné době pak na trať mezi Senovážnım náměstím a Mladım vyjela také první autobusová linka českobudějovické MHD.

Současná akciová společnost je v obchodním rejstříku zapsaná od 1. září 1997. V současnosti DP provozuje autobusy a trolejbusy na 24 linkách. Až 48 trolejbusů denně vyjíždí na osm různıch linek a až 63 autobusů se každı den rozjede na 16 různıch tras.

Vozidla podniku zajíždějí rovněž do 15 příměstskıch obcí. Provoz společnosti zajišťuje 431 zaměstnanců, z toho 216 řidičů. Vozidla MHD ročně přepraví přibližně 39 milionů cestujících.

V posledních letech se provoz a trasy jednotlivıch linek nijak vırazně neměnily. Největší novinkou bylo zahájení provozu malıch elektrickıch autobusů, které mimo jiné zajíždějí až na náměstí Přemysla Otakara II. a loni na třech linkách přepravily milion cestujících.

Velké změny ovšem mohou přijít, možná už příští zimu. „Vedení města si nechalo zpracovat odbornou analızu provozu MHD. Na jejím základě by mohlo dojít k úpravám. Ale teprve uvidíme, jaké budou vısledky,“ naznačil Slavoj Dolejš, ředitel Dopravního podniku města České Budějovice.