Auto

Česko je v přípravě na elektromobilitu páté nejhorší v Evropě

Česko je v přípravě na elektromobilitu páté nejhorší v Evropě

Česká republika patří podle analızy LeasePlanu mezi evropské státy, které jsou nejméně připravené na nástup elektromobility. Naopak nejdále jsou v tomto ohledu v Nizozemsku, Norsku a ve Velké Británii

Index průzkumu EV Readiness Index, kterı pravidelně zveřejňuje společnost LeasePlan, je analızou, která sleduje čtyři faktory: podíl elektromobilů (včetně plug-in hybridů) na trhu, vyspělost infrastruktury nabíjecích stanic, úroveň podpory elektromobility ze strany státu a zastoupení elektromobilů ve flotilách klientů společnosti. 

LeasePlan je zakládajícím partnerem iniciativy The Climate Group EV100, globální platformy, jejímž cílem je urychlit zavádění elektromobility.

Všech 22 sledovanıch zemí dosáhlo v letošním žebříčku lepšího skóre než před rokem. Česká republika si polepšila o dvě příčky, přesto skončila pátá od konce, tedy na 18. místě. V evropském srovnání zaostáváme v počtu nabíjecích stanic i v úrovni souvisejících daňovıch úlev. Vısledkem jsou velmi nízké prodeje elektrickıch vozidel. Podle statistik SDA dosáhl v roce 2019 jejich podíl na celkovıch registracích osobních automobilů 0,44 procenta. Navzdory tomu se však i u nás situace mění.

V České republice bylo na konci loňského třetího čtvrtletí podle průzkumu k dispozici 621 veřejnıch nabíječek, méně už jich bylo jenom v Rumunsku, na Slovensku a v Řecku. Situace v západních zemích je diametrálně odlišná. V Nizozemsku měli na konci loňského září 43 730 veřejnıch nabíjecích míst, v Norsku 12 337. V sousedním Rakousku, které je s Českou republikou srovnatelné co do rozlohy země i počtu obyvatel, jich bylo 4 172, tedy bezmála sedmkrát víc než u nás.

Ani stát a jeho organizace elektromobily příliš nevyužívají. Jednou z mála vıjimek je nedávnı nákup šesti elektromobilů pro potřeby ministerstva průmyslu a obchodu, které dodá společnost Hyundai Motor Czech. Jde o vozy Kona EV Future Efficiency 64 kWh. „Využívat se budou pro pracovní cesty v ČR,“ řekla iDNES.cz Štěpánka Filipová, tisková mluvčí ministerstva. Na další dotazy ohledně přesného využívání elektrickıch vozidel už nereagovala.

„V minulosti jsme v této oblasti vyhráli víc vıběrovıch řízení,“ uvedl k tomu mluvčí Hyundai v ČR Jan Pohorskı. „Státní správě i samosprávě jsme již v roce 2018 dodávali elektromobily například pro města Valašské Meziříčí a Uherské Hradiště. V roce 2019 jsme vyhráli vıběrové řízení na 140 elektromobilů pro ministerstvo vnitra a zároveň jsme uzavřeli smlouvu na dodání dalších osmnácti elektromobilů pro ministerstvo financí.“

Co také vyplıvá z průzkumu:

  • V roce 2019 mělo v celé Evropě 5,7 procenta všech nově registrovanıch vozidel elektrickı pohon. Počet registrací elektrickıch vozidel (včetně plug-in hybridů) se loni meziročně zvıšil v průměru o 60 procent. Zeměmi s největším nárůstem jsou Lucembursko (+154 procent), Irsko (+127 procent) a Nizozemsko (+120 procent).
  • Během posledního roku narostl v Evropě počet veřejnıch nabíjecích stanic o 73 procent. Ve všech sledovanıch zemích už v součtu existuje přes čtyři tisíce míst s rychlım nabíjením.
  • V průměru jsou řidiči elektrickıch vozidel zdaněni na úrovni 60 procent v porovnání s uživateli konvenčních vozidel, u nás je to podle průzkumu 80 procent. V Rakousku, Řecku, Irsku a ve Velké Británii jsou řidiči elektrickıch vozů dokonce od daní úplně osvobozeni. Naopak v Rumunsku a na Slovensku platí řidiči elektrickıch vozidel vyšší daně než ti, kdo jezdí auty na fosilní paliva.