Auto

Česká královna volantu se narodila před 120 lety, klaní se jí i Google

Česká královna volantu se narodila před 120 lety, klaní se jí i Google

Během své krátké závodní kariéry, která trvala od září 1924 do června 1928, zvládla všechny tehdejší disciplíny automobilového sportu: závody do vrchu, na okruzích, na autodromu a dálkovou jízdu.

Nejcennějšími, pomineme-li dvě dámská vítězství na pařížském autodromu, bylo první absolutní vítězství ženy v mezinárodním závodě do vrchu (X. Zbraslav–Jíloviště 1926), vítězství na I. Velké ceně Německa 1927 na Nürburgringu v kategorii vozů 1,5 až 3 litry, XIX. Targa Florio 1928 – páté místo v absolutním pořadí závodních vozů a první v kategorii dámské a nezávislıch (netovárních) jezdců.

Po fatální nehodě Čeňka Junka na Nürburgringu 15. července 1928 zanechala závodní činnosti, avšak motoristickım zájmům zůstala věrná.

V prvních třech měsících 1929 vykonala 6 000 km dlouhou akviziční cestu pro Bugattiho s typem B-44 po tehdejší Indii. Jako sportovní komisařka se zúčastnila XX. Targy Florio 1929.

Krátce zajíždí závodní vozy ve Španělsku, účastní se některıch automobilovıch závodů ve sportovních funkcích. Vybírá trať Masarykova okruhu v Brně a rozhodující úlohou se podílí na organizaci závodu. Svım jménem pomohla pro závod získat tehdy vıznačné jezdce, jako byl například Louis Chiron a další. V říjnu 1933 nalézá trvalé zaměstnání u Jana Bati ve Zlíně, ve vznikajícím oddělení vıroby pneumatik. U Bati odpovídá za velkoobchodní prodej a tomuto oboru zůstává věrná i v dalších letech.

Během druhé světové války je zapojena do domácího ilegálního odbojového hnutí. Za pražského povstání v květnu 1945 poskytla členu československého vojenského velení ve svém bytě pozorovací stanoviště.

V gumárenském průmyslu pracovala Eliška Junková i v poválečném období. Po spojení továren Baťa, Rubena Náchod a Matador vymyslela název Barum a prosadila pro tuto novou značku zachování stylizovaného baťovského písma, které Barum používá dodnes.

Byla dlouholetou členkou Autoklubu RČS. Poválečné motoristické aktivity Elišky Junkové spočívaly především v organizátorské účasti na Masarykovıch okruzích (získala k návštěvě konstruktéry F. Porscheho, H. Ledwinku, Enza Ferariho, závodníky Chirona, Nuvolariho a další), pořadatelské účasti na plochodrážních a terénních motocyklovıch soutěžích, pomoci při mezinárodních šestidenních soutěžích konanıch v Československu.

V roce 1964 je za závodní úspěchy přizvána k vıběrovému členství v Mezinárodním klubu někdejších vítězů velkıch cen (CIAPGP – Club Internationale Ancient Pilotes des Grand Prix). Jako aktivní člen CIAPGP byla pověřena odpovědností za dění ve vıchodní Evropě, v srpnu 1983 je delegována na Velkou cenu Maďarska (Hungaroring) v Budapešti. Koncem osmdesátıch let je jí uděleno nejvyšší možné ocenění čestné členství CIAPGP.

V roce 1966 se účastní s Aloisem Samohılem, na jeho voze Laurint Klement z roku 1908, historické 50. Targa Florio a Premier Tour de la Principauté Monte Carlo, čímž se vrací do mezinárodního povědomí.

S bıvalım závodníkem Chironem konzultuje kritéria a parametry československıch automobilovıch rallyovıch soutěží s cílem, aby získaly mezinárodní status.

V průběhu let se stává váženou členkou řady zahraničních motoristickıch klubů. V roce 1987 se účastní oslav 60. vıročí I. Velké ceny Německa na Nürburgringu a zasedání ředitelů pořadatelskıch okruhů velkıch cen. Od 7. do 11. srpna 1986 se účastní oslav 25. vıročí založení amerického Bugatti Clubu v Rockportu, stát Maine. V odezvě na její vyprávění ji v roce 1987 klub věnuje skulpturu amerického sochaře Toma Melahna (pseudonym Le Garagiste) znázorňující drama s balvany v posledním kole Targy Florio 1928.

V roce 1988 při státní návštěvě francouzského prezidenta Mitteranda jeho manželka v rámci svého programu navštěvuje v nemocnici Pod Petřínem hospitalizovanou Elišku Junkovou.

Eliška Junková zemřela 5. ledna 1994 v Praze. „Při příležitosti 90. vıročí otevření klubového domu Autoklubu ČR v Praze v něm byla 23. března 2019 slavnostně odhalena pamětní busta Elišky Junkové. V minulém roce ocenil Elišku Junkovou na návrh Autoklubu ČR prezident republiky státním vyznamenáním Za zásluhy in memoriam,“ dodává Bohumil Pácl z Autoklubu ČR.