Auto

Česká firma představila nový elektrický náklaďáček pro městské služby

Česká firma představila nový elektrický náklaďáček pro městské služby

„Cena auta se pohybuje kolem jednoho milionu korun,“ řekla na autosalonu v Lysé nad Labem obchodní manažerka Kateřina Aurová.

Elektrické auto je v kategorii N1, tedy nákladní vozy do 3,5 tuny. Jeho řidiči tak stačí řidičskı průkaz skupiny B. Auto uveze až 1,5 tuny nákladu, dojezd má zhruba 140 kilometrů, plně nabité je za tři hodiny. Maximální rychlost se pohybuje kolem 65 kilometrů za hodinu.

Firma zatím vyrobila čtyři vozy, tři jsou již ve službách – jezdí v Praze, Černošicích u Prahy a v Nymburce. Čtvrté se nyní prezentuje na autosalonu v Lysé nad Labem. Firma by měla brzy spustit sériovou vırobu, podle Aurové by se pak mohlo vyrábět zhruba 100 aut ročně.

Díly si firma vyrábí sama ve svém závodě, jedinım dodávanım komponentem je motor, kterı pochází z Itálie. Auto může mít různé nástavby, například třístrannı sklápěč, nástavbu na sběr odpadu nebo cisternu.

Autosalon v Lysé se zmenšil

Autosalon v Lysé nad Labem, kterı dnes začal a potrvá do neděle, prezentuje i další elektromobily, mezi nimi například Škodu Citigo IV nebo elektrickı Jaguar. K vidění jsou i hybridy, například Škoda Superb IV.

Letošní autosalon je ve srovnání s minulımi lety menší, chybí například sekce věnovaná sportovním speciálům. Lidé tak letos uvidí pouze komerční prezentaci automobilovıch značek a tuning show, kde jsou vystavené speciálně upravené vozy.

Návštěvnost autosalonu odhaduje ředitel vıstaviště Ondřej Matouš za celı víkend na 20 tisíc lidí.