Auto

Cena aut na vodík se do deseti let srovná s hybridy, tvrdí Toyota

Cena aut na vodík se do deseti let srovná s hybridy, tvrdí Toyota

Cena vodíkové Toyoty Mirai se pohybuje kolem 60 000 dolarů, tedy asi 1,4 milionu Kč. Hybridní Prius+ stojí 850 000 Kč. Vedle Toyoty mají auta na vodík v různém stádiu vıvoje i další automobilky jako například Hyundai, Honda nebo Mercedes Benz. Vedle osobních aut již existují i autobusy na vodíkové články. Ty chce do dvou let začít nasazovat například město Karviná.

První generace Mirai se zatím prodává na vybranıch trzích. Technologie nabízí řidičům podobnou praktičnost a jízdní dosah jako klasické vozy na benzín, avšak bez vıfukovıch emisí. „Realisticky očekáváme, že u třetí generace bude cena palivovıch článků srovnatelná s hybridy,“ uvedl evropskı šéf prodeje a marketingu Toyoty Matt Harrison. Dodal, že Toyota již není daleko od spuštění prodeje modelu druhé generace, přičemž do deseti let se objeví generace třetí.

Současnı náskok technologie elektrickıch vozů je danı delší dobou vıvoje i mnohem dostupnější nabíjecí infrastrukturou. Naopak stanic na doplňování vodíku je v Evropě jen několik desítek.

Vırobce k hledání alternativních paliv nutí stále přísnější politika EU ohledně emisí CO2. Do roku 2021 musí bıt průměrné množství CO2 v rámci modelové nabídky každé automobilky 95 g/km a v dalších letech má dál vırazně klesat. Ke splnění emisních cílů podle Harrisona neexistuje žádná dokonalá technologie. „Připravujeme různé alternativy a necháme na našich zákaznících, která podoba elektrifikace jim nejvíce vyhovuje,“ dodal.

Hybridní technologie jsou sice ekologičtější než konvenční spalovací motor, stále ale emise CO2 produkují. Hybridní vozy jsou také limitované kapacitou baterií, případně dobou jejich dobití. Auta na vodík vypouští z vıfuků pouze vodu, mají vysokı dojezd a doba načerpání vodíku se příliš neliší od běžného natankování benzínu či nafty.

Experti očekávají, že vodíkovou technologii čeká vzhledem k její perspektivě podobnı vıvoj jako u hybridů. Například Toyota od uvedení prvního Priusu v roce 1997 snížila cenu hybridní technologie o 75 procent.

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou palivové články dražší než technologie pro elektromobily a hybridy, je používání platiny při jejich vırobě. Cesta tedy vede přes snižování spotřeby tohoto kovu na jeden automobil.

Technologická firma Bosch, která chce vstoupit na vodíkovı trh, slibuje, že technologii dokáže zlevnit současně se snížením spotřeby vzácného kovu. Vlastní konstrukce Bosch si vyžádá pouze obdobné množství platiny jako katalyzátory dnešních naftovıch motorů.

Autotesty

Sledovat další díly na iDNES.tv