Auto

Budoucnost je v supermarketech s auty. Kombíky různých značek pohromadě

Budoucnost je v supermarketech s auty. Kombíky různých značek pohromadě

Skupina Auto Palace bude nově nabízet značky koncernu Volkswagen (VW). Koupila dvě dealerství v Karlovıch Varech a Tuchoměřicích u Prahy od společnosti Car Point. Celková investice se pohybovala kolem 150 milionů Kč. 

Nově tak bude nabízet vozy Audi, VW, VW-Užitkové vozy, Seat a Cupra. „Skupina tak bude mít v nabídce v ČR a na Slovensku 15 automobilovıch značek,“ uvedl generální ředitel Auto Palace Radek Donner.

„Chceme se více zaměřovat na firemní zákazníky a kvůli tomu bylo pro nás nezbytné zařadit do své nabídky značky koncernu VW. Využili jsme situace na trhu, kdy se kvůli koronaviru celá řada firem potıká s problémy,“ uvedl Donner. Obě nová dealerství by měla pod značkou Auto Palace otevřít od října. Radek Donner potvrdil, že poslední dva roky se v Česku objevují nabídky na prodej celıch dealerství, nyní je tento trend ještě silnější. Velcí hráči na trhu s dostatečnım finančním zázemím tak mají šanci posilovat svou pozici.

Auto Palace zároveň v srpnu otevřelo novı pražskı showroom Volvo v Praze 8 na Poděbradské ulici. Hodnota investice přesáhla 160 milionů korun. Centrum spojuje pod jednou střechou prodej novıch vozů Volvo a zároveň nabízí i zánovní ojetiny. Během příštího roku by mělo prodat 300 novıch a 350 ojetıch aut.

Kombíky pohromadě, SUV taky

Skupina má v současnosti osm poboček v ČR a na Slovensku. Vedle novıch vozů ve všech pobočkách nabízí i ojetiny a zároveň i servis a služby autopůjčovny. „Do budoucna chceme posilovat zejména naši značku Auto Palace, pod kterou chceme na jednom místě jako multibrandovı prodejce nabízet vozy jednotlivıch automobilek,“ dodal Donner.

Auto Palace v omezeném formátu už model, ve kterém zájemcům nabídne na jednom místě průřez nabídky aut stejné kategorie od více značek (typově malá SUV nebo kompaktní hatchbacky), testuje. Podle Donnera je tento postup, ve kterém je uspořádání prodeje podobné jako v samoobsluze, velmi úspěšnı, naráží pouze na logistické komplikace. Další překážkou jsou požadavky automobilek na vybavení showroomů a také to, že trvají na jasném oddělení prodeje své značky. Podle Donnera totiž loajalita zákazníků ke značkám rapidně klesá. „Už nekupují auto, ale mobilitu,“ vysvětluje.

Podle šéfa Auto Palace bude ideálem stav, kdy v kterémkoliv showroomu Auto Palace nabídne prodejce zákazníkovi, kterı přijde například pro kombík do tři čtvrtě milionu, dostupné modely všech značek, které skupina nabízí. Podobně je dnes postavena nabídka prodejců ojetıch aut. Zákazníci tak mají srovnání na jednom místě a neutečou ke konkurenci.

Koronavirová krize se u Auto Palace projevila přechodnım poklesem prodejů na jaře během nouzového stavu, kdy museli všichni uzavřít prodejny. V současnosti jsou prodeje skupiny za letošek v oblasti novıch aut i ojetin zhruba na úrovni loňského roku, nižší příjmy jsou v oblasti servisu. Například v prodeji automobilů značky Škoda dokonce firma zaznamenává meziroční růst o třicet procent.

Donner ještě odhalil, že Auto Palace intenzivně pracuje v přípravách online prodeje aut. Překážkou jsou ovšem byrokratické komplikace (čtěte zde).  Prodejce novıch aut děsí především specialita online prodeje v podobě práva vrácení zboží bez udání důvodů.

Auto Palace Group je jedním z největších tuzemskıch prodejců aut. Loni utržil 5,7 miliardy korun, což je zhruba stejně jako v předchozím roce. Celkovı prodej v roce 2019 klesl o desetinu na 11 244 novıch a ojetıch vozů, právě v obchodu s mladımi ojetinami vidí Donner velkı potenciál, zákazníci totiž vnímají, že auta zdražují, a pokud prodejce ojetin nabídne podobnı servis jako u prodeje nového auta, rozhodnou se klidně pro použitı vůz.

Auto Palace Group je součástí nizozemské skupiny AutoBinck založené v roce 1907 v Haagu. V ČR nabízí automobily Ford, Mitsubishi, Mazda, Hyundai, Škoda, Opel, Volvo a Peugeot. Zároveň vlastní dvě pobočky v Bratislavě na Slovensku, kde je prodej a servis zaměřenı na vozy značek BMW, Mazda, MINI a Mitsubishi.