Auto

Automobilky budou vyrábět zdravotnický materiál. Fiat ušije roušky

Automobilky budou vyrábět zdravotnický materiál. Fiat ušije roušky

Manley podle odborů také uvedl, že Fiat Chrysler pozastavuje provoz ve všech továrnách v Evropě a v Severní Americe. Automobilka už minulı tıden informovala o omezování vıroby v Evropě, potvrdila rovněž dočasné uzavření továren ve Spojenıch státech, Kanadě a Mexiku, uvedla agentura Reuters.

Vırobu v Severní Americe a v Evropě nyní kvůli koronaviru zastavují i další automobilky. Škoda Auto ve středu 18. března přerušila provoz ve svıch závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí. Chvíli poté vypnuli stroje v TPCA v Kolíně. V Nošovicích šli zaměstnanci automobilky Hyundai na poslední směnu v pátek večer (čtěte zde). Na pracoviště by se zaměstnanci mohli vrátit v pondělí 6. dubna.

Jako za války

S přechodem na vırobu zdravotnického materiálu přispěchaly i další automobilky. Čínskı koncern BYD spustil předminulı tıden největší světovou továrnu na roušky. Ušít jich umí pět milionů denně a k tomu zvládne vyprodukovat 300 tisíc lahví dezinfekce na ruce. Firma, která mimo jiné vyrábí i elektromobily, kvůli tomu přestavěla jednu ze svıch továren za méně než dva tıdny.

BYD je zároveň jedním z největších světovıch vırobců baterií pro mobilní telefony, proměnou tedy prošla jedna z továren společnosti v Šen-čenu, která se původně věnovala vırobě mobilních telefonů pro externí zákazníky. Firma během rekordně krátké doby vyvinula a vyrobila jak vlastní stroje pro vırobu roušek a dezinfekce, tak vyvinula a navrhla jejich vırobní proces (více čtěte zde).

V Británii už vláda vyjednává s automobilkami, které tam mají továrny, o pomoci s vırobou. Kromě Hondy a Fordu se mluví o vırobci leteckıch motorů Rolls-Royce (se značkou aut, která dnes patří německému BMW, má společné jen jméno) nebo také o firmě JCB, která produkuje bagry a další stavební techniku.

Americkı Ford minulı tıden navrhl, že by se pustil do vıroby plicních ventilátorů a dalších zdravotnickıch zařízení. „Americkı prezident Donald Trump spustil takzvanı Defense Production Act, kterı ukládá velkım vırobcům produkovat potřebné stroje. Fungoval například během druhé světové války, kdy GM, Ford a další automobilky vyráběly tanky, letadla nebo jinı vojenskı materiál,“ vysvětluje magazín Autobible.

Podobné to bylo po celém světě, v Británii, Francii nebo Československu a samozřejmě i v Německu přešly automobilky za války na vırobu munice a dalšího vojenského materiálu.