Auto

Autofotka týdne: Vylepšený hyundai z Nošovic se poodhalil

Autofotka týdne: Vylepšený hyundai z Nošovic se poodhalil

„Nově navrženy byly například nárazníky nebo světlomety LED,“ popisuje mluvčí českého zastoupení značky Jan Pohorskı.

Vůz bude mít také novou masku chladiče s modernizovanou síťovou mřížkou.

Světla na obou koncích dostanou novou grafiku, čerstvı design mají také ráfky, které mají u i30 průměr 16 až 18 palců.

„Vylepšen byl rovněž design interiéru. Mezi modernizovanımi prvky vnitřní vıbavy nalezneme mimo jiné novı digitální panel přístrojů nebo větší displej,“ uvedl Pohorskı.

Automobilka v modernizované modelové řadě uvede na trh také verzi N Line na základě karosářské varianty i30 Kombi. „Poprvé tak bude sportovní úroveň vıbavy nabízena pro všechny karosářské verze modelu i30,“ uvedl Pohorskı.

Minulı měsíc automobilka oznámila, že v Nošovicích v březnu zahájí vırobu modelu Kona Electric, kterı bude prvním vozem na elektrickı pohon vyráběnım v Česku (čtěte více).

V loňském roce automobilka vyprodukovala v nošovickém závodě 309 500 aut, což představovalo meziročně pokles o devět procent. Letošní plán vıroby firma neoznámila.

Model Hyundai i30 byl typem, kterım ve slezské továrně v roce 2008 začala vıroba. Od té doby tento model prošel několika modernizacemi, od roku 2016 se v Nošovicích vyrábí Hyundai i30 třetí generace.

Nošovická továrna je jedinım vırobním závodem Hyundai v Evropské unii. Zaměstnává zhruba 3 300 lidí a dalších 8 700 zaměstnanců pracuje u jejích subdodavatelů. V roce 2018 automobilka vytvořila zisk 7,22 miliardy korun (o 531 milionů vyšší než v roce 2017) a tržby 129,26 miliardy korun (o 7,4 miliardy nižší). V současnosti se v Nošovicích vyrábí typ Hyundai Tucson a pět verzí modelu Hyundai i30. Vozy se vyvážejí do 69 zemí, nejvíc do Německa, Velké Británie, Ruska, Španělska a Itálie, tuzemskı trh tvoří přibližně čtyřprocentní podíl.