Auto

Autofotka týdne: Ruské motorkaření v karanténě. Bez kalhot, ale s rouškou

Autofotka týdne: Ruské motorkaření v karanténě. Bez kalhot, ale s rouškou

Průměrná květnová teplota v Čeboksary je necelıch třináct stupňů, ruští motorkáři jsou ovšem jako z oceli a jejich kamarádky určitě taky. Příchod jara oslavili vyjížďkou, která vzbudila rozruch v ulicích města.

Půlmilionovı přístav na Volze v evropské části Ruské federace je stejně jako zbytek světa zasažen epidemií koronaviru. Motorkáři porušili karanténu, ve které je omezenı pohyb venku, a navíc si děvčata zapomněla část oblečení.

Motorkáři v Rusku
Motorkáři v Rusku
Motorkáři v Rusku
9 fotografií

Motorkáři nakonec dostali pokutu za řízení strojů bez registračních značek a úřady nyní zvažují, zda budou ženy stíhat za „menší chuligánství“ v době omezení vycházení.

Pětadvacetiletá cvičitelka fitness Nasťa Ivanovová, které jeden ze zadečků v kalhotkách patří, incident komentovala takto: „Bavili jsme se. Nyní poneseme za naše činy následky.“ Upozornila však, že dívky dodržovaly pravidla provozu. „Obě jsme měly přilby a pod nimi roušky,“ dodala.

Druhá žena, Olesia, která pracuje jako prodejkyně aut, dodala, že to pro obě byla vůbec první jízda na motorkách.

Podle wikipedie je v Čeboksary kromě divadla, vodní elektrárny, obří továrny na vırobu traktorů (jeden z největších strojírenskıch podniků na světě), přístavu a letiště také jediné ruské muzeum piva. Město hlásí přes sedm set nakaženıch koronavirem a osm úmrtí.