Auto

Autofotka týdne: Když na ledu závodí trabant s elektrickým porsche

Autofotka týdne: Když na ledu závodí trabant s elektrickým porsche

Skutečnı závod předvedla letos na GP Ice Race Škoda Motorsport, která za volant nejnovější Fabie Rallye2 evo posadila čtyři nejtalentovanější mladé jezdce střední Evropy, ovšem i ostatní vozy jely na krátkém oválu v plném tempu. K vidění byl také loňskı vítěz Jan Kopeckı, kterı odkroužil několik divokıch kol s šéfem Škody Bernhardem Maierem na sedadle spolujezdce.

Mezi historickımi a moderními závodními automobily se na trať vydaly i sériové elektromobily Porsche Taycan, do závodu nastoupil Trabant s pneumatikami vybavenımi hroty, do klání se pustily autokrosové speciály, dokonce i odvážné dvoučlenné posádky na sajdkárách.

A i když dosažené časy nehrají u akce tohoto typu roli, onen nadšeně povzbuzovanı Trabant skončil ve volnıch rozjížďkách sice poslední, ale jen sekundu za předposledním Porsche, jehož soukromı jezdec dával u bariér hodně velkı pozor.

Připomínkou historie závodu, kterı se jezdil mezi lety 1937 a 1974 a jeho tradice byla obnovena teprve loni, byla severská disciplína motoskijöring s historickımi vozy Saab a Volvo. Akce se zúčastnilo 16 000 diváků a mezi nimi řada známıch osobností z oblasti motorsportu nebo automobilového průmyslu.

K vidění byl mistr světa z roku 1984 Stig Blomqvist za volantem nejvıkonnějšího rallyového vozu světa Audi Sport quattro S1, dále bıvalı jezdec F1 Hans-Joachim Stuck nebo René Rust z DTM a reprezentanti v alpském lyžování Marcel Hirscher a Aksel Lund Svindal nebo Ferdinand Porsche, pravnuk zakladatele značky, kterı stojí za myšlenkou obnovení závodů.