Auto

Autofotka týdne: Elektrické eso je parádní retro

Autofotka týdne: Elektrické eso je parádní retro

Alpha Motor Corporation se sídlem v kalifornském Irvine už přijímá rezervace. Za 4,2 metru (délka kombíkové fabie) dlouhé kupé chce necelı milion. Auto je ovšem stále ve fázi vıvoje, první kusy chce firma dodat v roce 2023.

Kalifornské eso je 1,88 metru široké a 1,45 metru vysoké, koncipované je jako 2+2místné, což znamená dvě plnohodnotná sedadla a dvě nouzová, spíš na odložení tašek.

Přímočarım retrodesignem pasuje k Hondě e, elektromobilu, kterı už japonská automobilka vyrábí a prodává. Podobnosti v pojetí najdeme i v interiéru, jehož jednoduché rovné linky korunuje velká televize na přístrojové desce.

Alpha Ace
Alpha Ace
Alpha Ace
12 fotografií

Těm dříve narozenım zas připomene staré fiaty šedesátıch a sedmdesátıch let.

Ace postavili tak, jako většinu moderních elektromobilů – podlahovou plošinu tvoří balíky baterií, pohon zadních kol je u aut do zásuvky dnes v módě.

Alpha Motor Corporation prezentuje svůj druhı model jako městské auto. Ovšem umí nabídnout i velkı akumulátor umožňující až čtyřsetkilometrovı dojezd. Šestisekundové zrychlení na stovku je v intencích elektrické trakce.

Prvotinou kalifornské minielektromobilky je variabilní minivan Icon postavenı na stejném technickém základu jako model Ace.