Auto

Autofotka týdne: americký borec Cadillac XT4 v české premiéře

Autofotka týdne: americký borec Cadillac XT4 v české premiéře

Prodejce opelů a aut z produkce GM ze středočeskıch Tuklat představuje v české premiéře na automobilové slavnosti Legendy na pražském holešovickém vıstavišti novı kompaktní crossover Cadillac XT4.

Loňská novinka Cadillacu, vyráběná kromě Kansasu také v Šanghaji, má bıt neokoukanou alternativou tradiční nabídce crossoverů jezdících po evropskıch silnicích.

Je to klasické SUV se samonosnou karoserií, motorem uloženım napříč a pohonem předních nebo všech kol. Postavili ho na platformě E2 koncernu GM, použitou také na Chevroletu Malibu nebo Opelu Insignia (to je dědictví z předchozí éry německé značky, která patřila téměř sto let GM). Cadillac XT4 je dlouhı 4,6 metru, rozvor je 278 centimetrů.

V nabídce je s jedinım motorem. Dvoulitrovı benzínovı čtyřválec s vıkonem 238 koní doplňuje 9stupňová automatická převodovka přenášející 350 kroutících newtonmetrů na přední nebo všechna kola. Motor je vybaven systémem odpojování poloviny válců. K mání je příplatkovı aktivní podvozek s elektronicky řízenımi tlumiči, na vıběr je z až dvacetipalcovıch kol.

„Cadillac XT4 je prvním modelem této značky, kterı používá elektro-hydraulickı brzdovı systém, jenž tradiční podtlakovı posilovač brzd nahrazuje elektro-hydraulickım systémem ve prospěch nižší spotřeby paliva a menších prostorovıch nároků pod kapotou,“ uvádí Tucar Plus.