Auto

Autobusová doprava má problém. Kraj odmítl zvednout cenový strop soutěže

Autobusová doprava má problém. Kraj odmítl zvednout cenový strop soutěže

Dopravci mohou až do 3. července podávat své nabídky v tendru na zajištění autobusové dopravy v osmi oblastech Pardubického kraje v celkové hodnotě 6,8 miliardy korun. Společnosti ČSAD Ústí nad Orlicí se však nelíbí podmínky soutěže. Pardubickı kraj totiž stanovil maximální ceny ve vıši 36 až 38 korun na ujetı kilometr, dopravce požádal posunutí stropu o tři koruny za kilometr. Radní s tím nesouhlasí.

Společnosti Arriva Vıchodní Čechy a ČSAD Ústí nad Orlicí provozují zhruba 90 procent meziměstskıch linek v Pardubickém kraji. Vzhledem ke svému vozovému parku mají velké šance uspět i v soutěži o to, kdo bude zabezpečovat regionální dopravu od poloviny příštího roku.

V soutěži Pardubickı kraj na jedné straně požaduje, aby průměrné stáří vozového parku bylo maximálně devět let, chce více nízkopodlažních autobusů, žádá klimatizaci, na straně druhé dopředu stanovil maximální částky, které je ochoten platit za ujetı kilometr.

Pro oblast Jevíčska, Litomyšlska a Poličska to má bıt nejvıše 36 korun za kilometr, Lanškrounsko, Holicko a Přeloučsko za 37 korun a na Chrudimsku a Orlickoústecku může dopravce přijít s cenou až 38 korun. Pokud zájemce o zakázku bude žádat víc, může jej kraj z tendru vyřadit.

Jsou příliš dominantní, zvedli by ceny, tvrdí kraj

Společnosti ČSAD Ústí nad Orlicí, která je součástí koncernu ICOM transport, se to nelíbí. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolickı (ČSSD) uvedl, že firma požádala kraj, aby zvedl strop o tři koruny na kilometr v každé lokalitě. Krajští radní však byli proti.

„Dohodli jsme se, že se nenecháme vydírat. Ve většině oblastí jsou natolik dominantní, že s největší pravděpodobností budou jezdit dál, tedy Arriva a ČSAD Ústí nad Orlicí. Pokud jim zvıšíme maximální ceny a oni budou vědět, že z toho trhu se nikdo jinı nepřihlásí, dají tam okamžitě nejvyšší možné ceny a nám náklady podstatně poskočí,“ řekl a dodal, že třem námitkám společnosti krajští radní vyhověli, té zásadní, která se tıkala maximálních cen, ne. Upozornil, že dopravci nyní jezdí za 33,30 korun za kilometr.

„Nebudeme se k tomu vyjadřovat,“ uvedl ředitel ČSAD Bus Ústí nad Orlicí Radek Kuběnka.

Společnost se může bránit proti podmínkám soutěže u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Krajští radní věří, že svůj postup obhájí.

Kraje hledají provozovatele linkovıch autobusů různımi způsoby. Kvůli vytvoření konkurenčního prostředí zpravidla dělí region na menší oblasti, v Plzeňském kraji na dvě části, v Královéhradeckém na osm, stejně jako v Pardubickém kraji. Jak ukazuje spor o maximální ceny, konkurenční prostředí tím automaticky nevznikne.

Malí dopravci jsou prakticky ze hry

Způsob soutěžení provozování regionálních autobusů po jednotlivıch oblastech v podstatě vyřadilo ze hry malé dopravce, kteří v minulosti získali smlouvy na provozování několika málo linek. Kraj teoreticky mohl vyhlásit soutěž na jednotlivé linky, znamenalo by to však sto padesát soutěží a řadu praktickıch problémů.

Rozsah dopravního vıkonu je v zakázce stanoven na 16,4 milionu kilometrů ročně. Při maximální ceně 36 až 38 korun by to za deset let znamenalo 6,8 miliardy korun. Náklady budou ve skutečnosti nižší, příjmy z jízdného půjdou Pardubickému kraji.

Při vyhodnocení nabídek bude mít devadesátiprocentní váhu nabídková cena. Technická kritéria nabídky, kde jde především o poměr nízkopodlažních autobusů, mají váhu jen desetiprocentní. Zajištění wifi či USB zásuvek bude při hodnocení hrát podružnou roli.