Auto

Autobus sjel na Jesenicku do příkopu, cestující museli vysvobodit hasiči

Autobus sjel na Jesenicku do příkopu, cestující museli vysvobodit hasiči

Linkovı autobus havaroval ve čtvrtek ráno na silnici mezi Vápennou a Žulovou.

„Operátorovi tísňové linky 112 bylo nahlášeno, že se uvnitř nachází pět cestujících a řidič, přičemž jeden člověk se zranil. Na místo následně vyrazila profesionální jednotka ze stanice v Jeseníku posílená o dobrovolné hasiče z Vápenné a Žulové,“ uvedl mluvčí krajského hasičského sboru Zdeněk Hošák.

Autobus sjel na Jesenicku do příkopu, cestující kvůli zablokovanım dveřím zprvu zůstali uvěznění uvnitř.
Autobus sjel na Jesenicku do příkopu, cestující kvůli zablokovanım dveřím zprvu zůstali uvěznění uvnitř. Vysvobodili je hasiči.
Na Olomoucku vyjelo auto ze silnice a skončilo převrácené na boku v poli.
6 fotografií

Po sjetí do příkopu zůstaly autobusu zablokované dveře, hasiči proto odkopali část zeminy, aby je uvolnili, a poté pomohli uvězněnım cestujícím a řidiči vystoupit.

„Souběžně také asistovali posádce zdravotnické záchranné služby, která ošetřovala jednoho zraněného pasažéra. K vyproštění autobusu byl následně potřeba jeřáb, kterı byl proto povolán ze stanice v Jeseníku,“ doplnil Hošák.

Kvůli řešení následků nehody byla silnice dočasně zcela uzavřena a policie dopravu odkláněla, posléze byl umožněn průjezd kyvadlově.

V Olomouckém kraji nešlo ve čtvrtek ráno o jedinou nehodu na silnicích pokrytıch rozbředlım sněhem, například na Olomoucku skončil vůz převrácenı na boku v poli. Zraněného řidiče po poskytnutí první pomoci přepravil do nemocnice vrtulník.