Auto

Auto přistálo v hlubokém korytě. Řidička nadýchala, spolujezdec byl hledaný

Auto přistálo v hlubokém korytě. Řidička nadýchala, spolujezdec byl hledaný

Nehoda se stala krátce po půlnoci na silnici třetí třídy mezi Dvorem Králové a obcí Vítězná v lesním úseku, kde silnice vede v mírnıch zatáčkách podél Hartského potoka.

Auto spadlo do kamenného koryta pod jedním ze splavů, nedaleko od menší přehrádky na toku.

Podle trutnovskıch dopravních policistů není dosud jasné, jakım směrem auto jelo.

„Jednadvacetiletá řidička osobního automobilu Škoda zřejmě nepřizpůsobila rychlost své jízdy a v pravotočivé zatáčce nejspíše dostala smyk. Vyjela mimo komunikaci, kde havarovala do koryta potoka, tam zůstalo vozidlo přetočené na střechu,“ uvedla mluvčí hradecké policie Lucie Konečná.

Řidička i spolujezdec jsou nyní v péči lékařů. Žena při opakované dechové zkoušce nadıchala 1,18 promile alkoholu.

O spolujezdce se policisté dál budou zajímat, protože v Schengenském informačním systému bylo po něm vyhlášeno pátrání a je na něj vydán příkaz k zatčení.

Silnice byla ještě dopoledne zavřená kvůli vyproštění vozu. Hasiči ukončili zásah po 10. hodině.

„Hasiči automobil zajistili a zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních kapalin. Po dobu policejního vyšetřování dopravní nehody nasvěcovali místo události. Kvůli náročnému okolnímu terénu se rozhodli, že bude lépe vyprostit vozidlo až za denního světla, na místo proto přijel také vyprošťovací automobil z centrální stanice v Hradci Králové,“ řekla mluvčí hradeckıch hasičů Martina Götzová.

Hasičům se povedlo auto vytáhnout a naložit na odtah. Při vyprošťování uniklo malé množství provozních náplní do vody, hasiči je zachytili pomocí sorpčních hadů.