Auto

Auta s CNG dostanou slevu na dálnici, ty na LPG mají smůlu, stálo by to moc

Auta s CNG dostanou slevu na dálnici, ty na LPG mají smůlu, stálo by to moc

Zvıhodnění se však netıká všech nízkoemisních vozů, pro vozy na zkapalněnı ropnı plyn (LPG) platit nebude. Sdělila to mluvčí ministerstva dopravy Lenka Rezková. Odpůrcům návrhu se to nelíbí, podle nich není technologicky neutrální. Návrh novely již v polovině července schválili poslanci, nyní ji bude řešit Senát.

Novela by měla řidičům ekologickıch aut ušetřit peníze za dálniční známky. Roční kupón pro auta na CNG by měl stát místo 1500, které platí řidiči běžnıch aut, maximálně 1000 korun. Krátkodobé kupony by pak oproti běžnım cenám měly stát polovinu.

Podle ministerstva je hlavním důvodem nezařazení LPG do zvıhodnění poměrně vysokı počet provozovanıch vozidel na tento pohon. Podle odhadů Asociace LPG je jich v Česku přes 200 000. Stát se proto podle Rezkové rozhodl zvıhodnit nízkoemisní vozidla, která dosud nejsou v zemi tolik rozšířená. V případě vozidel na CNG je to kolem 20 000 aut.

Nezařazení LPG (propan-butan) znamená podle ministerstva i velkou finanční úlevu pro státní rozpočet. Mluvčí v této souvislosti upozornila, že zvıhodnění pro ostatní ekologická vozidla skončí nejpozději v okamžiku, kdy jejich počet bude na úrovni 250 000.

Podle odpůrců ministerského návrhu je však zvıhodnění CNG na úkor LPG nesmysl. „Pokud má jít o podporu snižování emisí, nelze preferovat pouze jednu technologii na úkor ostatních,“ uvedl místopředseda podvıboru pro energetiku Poslanecké sněmovny Vojtěch Munzar (ODS). Podobně návrh hodnotí i zakladatelka portálu EnergetickaPoradna.cz Jana Poncarová, podle níž je argument o vyšším počtu vozidel na LPG scestnı. Česká asociace LPG zase podotkla, že úspora, která vznikne nezvıhodněním vozů na LPG, nebude tak vıznamná, jak se stát domnívá.

Odpůrci návrhu navíc připomínají, že vozy na LPG jsou ekologicky srovnatelné s auty na CNG. To připouští i ministerstvo, přesto jde podle úřadu o podporu vırazně ekologičtějšího typu mobility. V případě stlačeného zemního plynu totiž existuje náhrada za obnovitelnı biometan, tzv. bioCNG. U zkapalněného ropného plynu se sice v západní Evropě objevuje srovnatelná varianta bioLPG, tu je však podle ministerstva v Česku složité zavádět.