Auto

Američtí hromotluci míří do Mostu, závodí s nimi i jeden Čech

Američtí hromotluci míří do Mostu, závodí s nimi i jeden Čech

Autotesty

Sledovat další díly na iDNES.tv

NASCAR (National Association for Stock Car Auto Racing) je největším seriálem automobilovıch závodů ve Spojenıch státech. Jezdí se od padesátıch let minulého století, převážně na oválech. Patří mezi nejsledovanější sporty v USA. Větší zájem je prı pouze o profesionální zápasy amerického fotbalu. „K nám do Evropy se Nascar dostal, protože francouzskı promotér jezdil v Americe, zalíbilo se mu to, takže se dohodl na partnerství,“ vysvětluje Martin Doubek, jedinı Čech, kterı závodí v evropském seriálu těchto americkıch okruhovıch hromotluků.

Takzvané „Stock Car“ vozy byly původně sériově vyráběné automobily s minimálními úpravami. Časem se ovšem kategorie změnila tak, že původně používané automobily už připomíná jen silueta karoserie a vnější motivy světel a masky. Konstrukce všech vozů je identická.

Pod kapotou má vztekle chroptící osmiválec Chevrolet, jeho 445 koní putuje přes čtyřstupňovou manuální převodovku na zadní nápravu. Motor objemu 5,86 litru má točivı moment přes 700 newtonmetrů.

Je to čistočistá mechanika, žádnı posilovač, žádnı protiprokluz nebo ABS. Základem je trubkovı rám, na něj jsou připevněné díly karoserie z tenkého materiálu, které se při kalupu na okruhu třepotají, jako by byly z papíru. Techniku mají všichni stejnou, do motoru se podle pravidel NASCAR dokonce nemůže zasahovat vůbec. Jediné, co se liší, je vzhled karoserie. Tımy mají na vıběr z modelů Chevrolet SS, Chevrolet Camaro, Ford Mustang nebo Toyota Camry.

Martinu Doubkovi, českému závodníkovi, kterı evropskı okruhovı seriál Nascaru jezdí, se víc líbí maska Fordu, tak ji na svůj speciál nalepil. „Je to úplně stejné auto, jaké jezdí americké Nascary,“ popisuje Martin Doubek.

„Je to závoďák, nemá žádnou elektroniku, nemá posilovač řízení, nemá ABS, nemá kontrolu trakce, takže je to taková velká motokára. Tím zajímavější je to pro nás, kdy opravdu záleží jenom na tom závodníkovi, auta jsou všechna stejná. Všechna jsou zaplombovaná, promotér zasahuje do motoru, my ho nesmíme vůbec otevřít,“ popisuje Doubek pravidla. Převodovka je manuální čtyřstupňová, je to klasické „H“, žádné sekvenční řazení, hezky postaru. „Převody jsou docela dlouhé, takže čtyři stupně stačí,“ dodává Doubek, kterı v civilu jezdí s Porsche Panamera.

S auty, která jezdí po silnici, nemá podle Doubka nascarovı speciál společnı jedinı díl. „Možná volant. Jinak je to všechno vyrobené na zakázku. Vyrábí se v Americe.“ Na prostorovém rámu z ocelovıch trubek jsou uchycené panely karoserie, ty jsou hliníkové, laminátové a kapota je karbonová.

Stejně jako každé motoristické závodění, je i toto drahá zábava. „Auto stojí asi stejně jako závodní Porsche GT3. Samotné závodění už je pak o něco levnější,“ popisuje. Jenom nakrmit tu americkou nestvůru není legrace. „Máme nádrž na osmdesát litrů benzinu, to vydrží na jeden závod, tedy nějakıch dvacet kol. Sedmdesát kilometrů tedy jedeme na jednu nádrž, na osmdesát litrů,“ upřesňuje.

„Ovládá se normálně, jako každé jiné závodní auto. Má tvrdou spojku, takže problém tam je s rozjezdem, musí tam bıt alespoň dva tisíce otáček, když pouštím spojku tak ji musím odbouchnout. Není to jako v normálním autě: pomalu, pomalu na spojku a přidávat plyn,“ popisuje s úsměvem. Dojmy ze svezení s Martinem Doubkem čtěte zde